Pondelok 24.06.2019
Dnes má meniny 
Ján
°C
28.09.2018 08:05

Záujem seniorov o obedy rastie, mesto kúpilo na rozvoz stravy ďalšie auto


Ilustračná snímka, zdroj: sala.sk


Šalianska radnica kúpila a odovzdala do prevádzky nové auto na rozvoz obedov pre seniorov. Dôvodom bol prudký nárast počtu dôchodcov, pre ktorých mesto zabezpečuje stravu.


Kým pred tromi rokmi ich bolo približne 60, v posledných rokov sa ich počet zvýšil na takmer 300, z toho 120 seniorom musí magistrát stravu dovážať.       

Vďaka novému autu s izotermickou úpravou, ktorá udrží rozvážané jedlo teplé, sa dôchodcovia môžu tešiť na rýchlejšiu donášku. "Keďže nám pribudlo ďalšie auto, dokážeme podstatne skrátiť čas rozvozu. Klient tak bude mať obed naozaj na obed. Bežne sme pri počte 120 porcií končili okolo 14. hodiny. S dvomi autami stihneme rozvoz oveľa skôr," skonštatovala riaditeľka Domova dôchodcov v Šali Janka Hušvétyová.       

Prvé auto s izotermickou úpravou kúpilo mesto pred troma rokmi. V tom čase sa počet stravníkov pohyboval okolo 60. "Otvorením nového zariadenia pre seniorov vo februári 2016 sa kapacita kuchyne zvýšila. Vďaka tomu dokáže túto sociálnu službu poskytovať pre takmer 300 stravníkov," dodala Erika Kollerová z mestského úradu.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2017
Kežmarok chce do dvoch rokov vybudovať nové hokejbalové ihrisko
Zvýšený záujem o hokejbal z radov detí aj dospelých motivoval mesto Kežmarok k zámeru postaviť nové ihrisko. Po výstavbe letného kúpaliska a plánovanej obnove torza zimného štadióna, pôjde o tretiu väčšiu investíciu do kežmarského športu.
viac
08.03.2018
V Ubli otvorili zariadenie pre seniorov, zriadili pre nich aj klub
Zariadenie pre seniorov, ale aj klub pre starších ľudí fungujúci na dobrovoľnej báze. Aj toto sú novinky, ktorými chce prihraničná obec Ubľa v Sninskom okrese udržať obyvateľov v regióne.
viac
15.07.2018
Zimný štadión dostane moderné mantinely
Zimný štadión v Šali dostane nové mantinely. Staré 34-ročné už dalo mesto odstrániť, v priebehu leta budú nahradené novými mantinelmi, ktoré majú modernejší vzhľad a spĺňajú aj kritériá Slovenského zväzu ľadového hokeja.
viac
01.11.2018
Samospráva kúpi elektromobil, využívať ho budú aj školy a škôlky
Mesto Rožňava začne v blízkej budúcnosti pre svoje potreby využívať okrem štandardných vozidiel aj elektromobil.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %