Streda 15.08.2018
Dnes má meniny 
Marcela
27°C Bratislava
18.02.2016 07:00

Zastupiteľstvo Trenčína schválilo vyše 50 zmien a doplnkov územného plánu


Územný plán mesta Trenčín obsahuje nové zmeny podľa podnetov občanov. (Foto: Wikimedia Commons)


Viac ako 50 zmien a doplnkov územného plánu mesta Trenčín schválili na dnešnom zasadnutí poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Podľa hlavného architekta mesta Martina Beďatša išlo o prvý veľký balík zmien a doplnkov od schválenia územného plánu mesta v decembri 2012.


"Platný územný plán má už viac ako tri roky a minimálne raz za štyri roky je potrebné územný plán aktualizovať. Zmeny vychádzali z veľkého množstva podnetov najmä fyzických a čiastočne právnických osôb. Podnety sme začali zbierať už po schválení územného plánu v roku 2012," skonštatoval Beďatš. Ako dodal, zmeny sa týkali napríklad výškových regulatívov v peších zónach pri hrádzi Váhu, kde doterajší územný plán neumožňoval budovať prístrešky, či napríklad zastrešenia stojanov na bicykle. "Zmeny sa týkajú aj väčších rozvojových plôch, napríklad pokračovanie sídliska Juh smerom na Východnú ulicu, plocha medzi mestskými časťami Zlatovce a Istebník, či plocha za Ozetou," doplnil architekt.

Mnohým požiadavkám na zmenu a doplnky územného plánu sa podľa neho nevyhovelo. Niektoré komisia do plánu nezapracovala, s inými síce mesto súhlasilo, no súhlasné stanovisko nedali dotknuté orgány. "Týkalo sa to napríklad určitých lokalít pre výstavbu rodinných domov, kde sme napríklad z dôvodu záberu poľnohospodárskej pôdy dostali zamietavé stanovisko. Ďalšie zmeny zamietli napríklad z dopravných dôvodov," priblížil Beďatš s tým, že zmenami a doplnkami sa územný plán zjednodušuje. Územný plán mesta Trenčín sa menil od roku 2012 iba raz. Išlo o zapracovanie zmien a doplnkov v súvislosti s výstavbou dopravného terminálu. Zmenu schválili poslanci v decembri minulého roku.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2018
Program Európa pre občanov podporil kultúrne projekty za takmer 804-tis. eur
Na Slovensko vďaka programu Európa pre občanov poputuje takmer 804-tis.eur. V poslednej výzve uspelo 24 slovenských projektov. Najviac peňazí pôjde do 21 slovenských obcí, miest a organizácií zastupujúcich samosprávu na projekty podporujúce družobné partnerstvá miest.
viac
09.08.2018
Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva
V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.
viac
09.08.2018
Samosprávu čakajú zmeny vo verejnom obstarávaní
Príhovor predsedu Úradu pre verejné obstarávanie členom Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
09.08.2018
DEŇ KROJA sa blíži. ZMOS preto zriadil špeciálnu emailovú adresu.
Združenie miest a obcí Slovenska je partnerom jedinečného podujatia, v ktorom sa spája regionálna kultúra so spoločnou históriou. Ide o podujatie „Deň kroja“, ktoré vnímame ako príležitosť prezentovať kultúrne dedičstvo a zvyky z jednotlivých kútov našej krajiny na jednom mieste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.99 %