Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
18.02.2016 07:00

Zastupiteľstvo Trenčína schválilo vyše 50 zmien a doplnkov územného plánu


Územný plán mesta Trenčín obsahuje nové zmeny podľa podnetov občanov. (Foto: Wikimedia Commons)


Viac ako 50 zmien a doplnkov územného plánu mesta Trenčín schválili na dnešnom zasadnutí poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Podľa hlavného architekta mesta Martina Beďatša išlo o prvý veľký balík zmien a doplnkov od schválenia územného plánu mesta v decembri 2012.


"Platný územný plán má už viac ako tri roky a minimálne raz za štyri roky je potrebné územný plán aktualizovať. Zmeny vychádzali z veľkého množstva podnetov najmä fyzických a čiastočne právnických osôb. Podnety sme začali zbierať už po schválení územného plánu v roku 2012," skonštatoval Beďatš. Ako dodal, zmeny sa týkali napríklad výškových regulatívov v peších zónach pri hrádzi Váhu, kde doterajší územný plán neumožňoval budovať prístrešky, či napríklad zastrešenia stojanov na bicykle. "Zmeny sa týkajú aj väčších rozvojových plôch, napríklad pokračovanie sídliska Juh smerom na Východnú ulicu, plocha medzi mestskými časťami Zlatovce a Istebník, či plocha za Ozetou," doplnil architekt.

Mnohým požiadavkám na zmenu a doplnky územného plánu sa podľa neho nevyhovelo. Niektoré komisia do plánu nezapracovala, s inými síce mesto súhlasilo, no súhlasné stanovisko nedali dotknuté orgány. "Týkalo sa to napríklad určitých lokalít pre výstavbu rodinných domov, kde sme napríklad z dôvodu záberu poľnohospodárskej pôdy dostali zamietavé stanovisko. Ďalšie zmeny zamietli napríklad z dopravných dôvodov," priblížil Beďatš s tým, že zmenami a doplnkami sa územný plán zjednodušuje. Územný plán mesta Trenčín sa menil od roku 2012 iba raz. Išlo o zapracovanie zmien a doplnkov v súvislosti s výstavbou dopravného terminálu. Zmenu schválili poslanci v decembri minulého roku.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2019
P. Pellegrini: Vláda prijme národný plán na dobudovanie vodovodov a kanalizácií
Vláda v blízkom období predloží a schváli národný plán dobudovania vodovodov a kanalizácií na území Slovenskej republiky. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove to oznámil premiér Peter Pellegrini.
viac
16.05.2019
Nárast recyklácie odpadu je o nastavení politík i investíciách, mienia odborníci
Miera recyklácie komunálneho odpadu v SR je naďalej nízka, podľa posledných čísiel sa pohybuje na úrovni 23 percent, čo je polovica priemeru krajín Európskej únie (EÚ).
viac
16.05.2019
Zemplínska ostrá kosa napíše svoj jubilejný desiaty ročník
Súťaž v kosení ručnou kosou, ktorá sa uskutoční v sobotu (18. 5.) v Nižnom Hrušove vo Vranovskom okrese, napíše svoj jubilejný desiaty ročník. Pripravený je aj sprievodný program.
viac
16.05.2019
MŠVVaŠ zverejnilo anketu k zavedeniu povinnej predškolskej dochádzky
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR zverejnilo na svojom profile na sociálnej sieti anketu týkajúcu sa zavedenia povinnej predškolskej dochádzky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %