Streda 17.10.2018
Dnes má meniny 
Hedviga
13°C Bratislava
18.02.2016 07:00

Zastupiteľstvo Trenčína schválilo vyše 50 zmien a doplnkov územného plánu


Územný plán mesta Trenčín obsahuje nové zmeny podľa podnetov občanov. (Foto: Wikimedia Commons)


Viac ako 50 zmien a doplnkov územného plánu mesta Trenčín schválili na dnešnom zasadnutí poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Podľa hlavného architekta mesta Martina Beďatša išlo o prvý veľký balík zmien a doplnkov od schválenia územného plánu mesta v decembri 2012.


"Platný územný plán má už viac ako tri roky a minimálne raz za štyri roky je potrebné územný plán aktualizovať. Zmeny vychádzali z veľkého množstva podnetov najmä fyzických a čiastočne právnických osôb. Podnety sme začali zbierať už po schválení územného plánu v roku 2012," skonštatoval Beďatš. Ako dodal, zmeny sa týkali napríklad výškových regulatívov v peších zónach pri hrádzi Váhu, kde doterajší územný plán neumožňoval budovať prístrešky, či napríklad zastrešenia stojanov na bicykle. "Zmeny sa týkajú aj väčších rozvojových plôch, napríklad pokračovanie sídliska Juh smerom na Východnú ulicu, plocha medzi mestskými časťami Zlatovce a Istebník, či plocha za Ozetou," doplnil architekt.

Mnohým požiadavkám na zmenu a doplnky územného plánu sa podľa neho nevyhovelo. Niektoré komisia do plánu nezapracovala, s inými síce mesto súhlasilo, no súhlasné stanovisko nedali dotknuté orgány. "Týkalo sa to napríklad určitých lokalít pre výstavbu rodinných domov, kde sme napríklad z dôvodu záberu poľnohospodárskej pôdy dostali zamietavé stanovisko. Ďalšie zmeny zamietli napríklad z dopravných dôvodov," priblížil Beďatš s tým, že zmenami a doplnkami sa územný plán zjednodušuje. Územný plán mesta Trenčín sa menil od roku 2012 iba raz. Išlo o zapracovanie zmien a doplnkov v súvislosti s výstavbou dopravného terminálu. Zmenu schválili poslanci v decembri minulého roku.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2018
Komuniké z 19. rokovania Rady ZMOS
Posledné rokovanie Rady ZMOS v tomto volebnom období zvolal predseda ZMOS Michal Sýkora na 9. a 10. októbra 2018. Napriek blížiacim sa komunálnym voľbám rokovaniu dominovali témy z aktuálnej legislatívy.
viac
11.10.2018
ZMOS odmieta preberať zodpovednosť za opatrenia v rámci školských obedov
Združenie miest a obcí Slovenska na 19.rokovaní Rady ZMOS, ktoré sa konalo 9. a 10. októbra 2018, prijalo zásadné stanovisko k realizácii opatrení týkajúcich sa „bezplatných školských obedov“.
viac
11.10.2018
Margecianske fajnoty - vyhradené pre gurmánov
Dva dni pochutnávania si na dobrotách zo Spiša, ale aj z Čiech, Poľska či Talianska alebo gurmánske špeciality profesionálnych kuchárov. Okrem toho domáci i zahraničný folklór, ale tiež príležitosť pre neobjavené talenty – také budú tohtoročné Margecianske fajnoty.
viac
12.10.2018
Po ôsmich rokoch otvoria zrekonštruovaný zimný štadión
Po ôsmich rokoch otvoria v sobotu 13. októbra zrekonštruovaný zimný štadión v Kežmarku. Hovorkyňa mesta Zuzana Šlosárová informovala, že súčasťou slávnostného otvorenia hokejovej arény bude aj prvý domáci zápas miestnych hokejistov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.29 %