Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
18.02.2016 07:00

Zastupiteľstvo Trenčína schválilo vyše 50 zmien a doplnkov územného plánu


Územný plán mesta Trenčín obsahuje nové zmeny podľa podnetov občanov. (Foto: Wikimedia Commons)


Viac ako 50 zmien a doplnkov územného plánu mesta Trenčín schválili na dnešnom zasadnutí poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Podľa hlavného architekta mesta Martina Beďatša išlo o prvý veľký balík zmien a doplnkov od schválenia územného plánu mesta v decembri 2012.


"Platný územný plán má už viac ako tri roky a minimálne raz za štyri roky je potrebné územný plán aktualizovať. Zmeny vychádzali z veľkého množstva podnetov najmä fyzických a čiastočne právnických osôb. Podnety sme začali zbierať už po schválení územného plánu v roku 2012," skonštatoval Beďatš. Ako dodal, zmeny sa týkali napríklad výškových regulatívov v peších zónach pri hrádzi Váhu, kde doterajší územný plán neumožňoval budovať prístrešky, či napríklad zastrešenia stojanov na bicykle. "Zmeny sa týkajú aj väčších rozvojových plôch, napríklad pokračovanie sídliska Juh smerom na Východnú ulicu, plocha medzi mestskými časťami Zlatovce a Istebník, či plocha za Ozetou," doplnil architekt.

Mnohým požiadavkám na zmenu a doplnky územného plánu sa podľa neho nevyhovelo. Niektoré komisia do plánu nezapracovala, s inými síce mesto súhlasilo, no súhlasné stanovisko nedali dotknuté orgány. "Týkalo sa to napríklad určitých lokalít pre výstavbu rodinných domov, kde sme napríklad z dôvodu záberu poľnohospodárskej pôdy dostali zamietavé stanovisko. Ďalšie zmeny zamietli napríklad z dopravných dôvodov," priblížil Beďatš s tým, že zmenami a doplnkami sa územný plán zjednodušuje. Územný plán mesta Trenčín sa menil od roku 2012 iba raz. Išlo o zapracovanie zmien a doplnkov v súvislosti s výstavbou dopravného terminálu. Zmenu schválili poslanci v decembri minulého roku.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.01.2019
V múzeu ulahodia milovníkom gajdošskej hudby aj motocyklistiky
Pestrú ponuku výstav ponúkne tento rok svojim návštevníkom Pohronské múzeum v Novej Bani.
viac
11.01.2019
Mesto pokračuje v rekonštrukcii kaštieľa Migazziovcov
Mesto Zlaté Moravce pokračuje v rekonštrukcii kaštieľa Migazziovcov, ktorý je zapísaný v ústrednom zozname kultúrnych pamiatok. Koncom minulého roka sa uskutočnila tretia etapa výmeny pôvodných okien.
viac
11.01.2019
Mesto prijíma žiadosti o dotácie v oblasti kultúry a športu
V meste Myjava sa môžu fyzické osoby uchádzať o finančné prostriedky z mestského rozpočtu na podporu kultúry a športu. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.
viac
12.01.2019
Nový ročník celoslovenskej súťaže Pre Vodu 2019
Po troch úspešných ročníkoch vyhlásila Nadácia Ekopolis ďalší ročník súťaže PRE VODU, ktorá sa aj v roku 2019 bude venovať riešeniu problémov s vodou. Od januára môžu obce, združenia či firmy nominovať konkrétnu situáciu, ktorá sa týka napríklad zadržiavania a úspor vody, prevencie sucha či povodní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %