Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
31.10.2018 05:25

Zámok bude počas novembra a decembra otvorený dlhšie


Bojnický zámok


Bojnický zámok bude pre návštevníkov otvorený o hodinu dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice tak sprístupní svoje priestory návštevníkom už od 9.00 h, zmena sa týka novembra a decembra tohto roka, informovala jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.


"SNM- Múzeum Bojnice sa pre tento krok rozhodlo s cieľom vyhovieť predovšetkým organizovaným skupinám návštevníkov a umožniť im prehliadku zámku aj v skorších hodinách tak, aby počas dňa stihli absolvovať aj ostatné atrakcie a navštíviť zaujímavé miesta v Bojniciach a okolí. Aj touto formou sa snažíme podporovať cestovný ruch a zvyšovať návštevnosť regiónu," uviedla Gordíková.       

Do konca tohto kalendárneho roka sa bude prvá prehliadka zámockej expozície začínať o 9.00 h. Múzeum bude aj naďalej pre verejnosť otvorené denne okrem pondelka s posledným vstupom o 15.00 h.         

"Bojnický zámok návštevníkom neprináša len upravené otváracie hodiny. Veľkou zmenou postupne prechádzajú aj jednotlivé časti expozície múzea. Po Zlatej spálni a Sieni neviest predstaví múzeum čoskoro takzvaný Galerijný okruh, ktorý popri klasickom umení ponúkne aj slovenskú modernu a diela miestnych umelcov. Galerijný okruh uzavrie glyptotéka prezentujúca sochy v priestore jedinečnej Stĺpovej siene," dodala kultúrno-propagačná manažérka múzea.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2016
Otvorili zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia v Revúcej
Zrekonštruované Múzeum Prvého slovenského gymnázia (MPSG), ktoré sa špecializuje na dejinný prínos tejto vzdelávacej inštitúcie a históriu mesta Revúca, slávnostne otvorili pre verejnosť.
viac
16.05.2016
Zámok otvorili už pred letnou sezónou
V tomto roku sa zámok v Smoleniciach pri Trnave otvára pre návštevníkov o čosi skôr ako zvyčajne. Už pred hlavnou turistickou sezónou ho možno navštíviť aj počas májových a júnových nedieľ.
viac
24.04.2017
Na Bojnickom zámku upália bosorku
Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice tento rok počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel predstaví tajomný príbeh Vladislava Opoľského. Medzinárodný festival duchov a strašidiel prinesie každoročnú dávku tajomna a strachu v termínoch 27. 4. – 1. 5. 2017 a 3. 5. – 6. 5. 2017.
viac
12.08.2017
Svet postavený z kociek si už pozrelo takmer 12 000 návštevníkov
Výstava pozostáva z 13 scenérií vrátane hradu s podhradím a stredovekej bitky. Na vytvorenie výstavy bolo použitých viac ako 100 000 kociek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %