Sobota 17.11.2018
Dnes má meniny 
Klaudia
1°C Bratislava
22.10.2018 04:28

Záhorské osvetové stredisko vyhlásilo súťaž Výtvarná Senica


Ilustračná snímka, zdroj: Záhorí.sk


Záhorské osvetové stredisko v Senici vyhlásilo regionálnu súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby s názvom Výtvarná Senica. TASR o tom informoval Miroslav Koprla zo Záhorského osvetového strediska.


Tento rok sa uskutoční 53. ročník s cieľom podporovať rozvoj neprofesionálneho výtvarníctva, oceňovať výtvarné aktivity, vyhľadávať nové talenty z radov mládeže i dospelých, vytvárať priestor na prezentáciu a konfrontáciu výsledkov tejto tvorby a obohatiť kultúrnu ponuku v meste Senica.       

"Výtvarná Senica je postupovou súťažou, je založená na dobrovoľnej činnosti jednotlivcov, členov združení a spolkov neprofesionálnych výtvarníkov. Môžu sa do nej zapojiť výtvarníci od 15 rokov z okresov Senica a Skalica," uviedol Koprla.       

Súťaž nie je určená profesionálnym umelcom, absolventom vysokej školy výtvarného zamerania - VŠVU, Akadémie umení a ekvivalentov týchto škôl v zahraničí. Nie je žánrovo ani tematicky vymedzená, je vyhlásená vo všetkých výtvarných disciplínach - v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe a v prácach intermediálneho charakteru. "Do súťaže sa nezaradia práce z oblasti ľudového remesla, priemyselného dizajnu, diplomové a ročníkové práce študentov škôl s výtvarným zameraním a práce na úrovni skíc a štúdií. Súťaž je rozdelená do štyroch kategórií," doplnil Koprla.       

Záujemcovia musia svoje diela a prihlášku doručiť do 15. novembra do Záhorského osvetového strediska, kde im poskytnú aj podrobnejšie informácie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Vianoce na Orave v podobe ľudového jarmoku, výstavy i zvykoslovného programu
Podoby vianočných sviatkov ožijú na Orave tento rok v decembri v troch podobách.
viac
03.01.2017
Pripravuje sa Komárňanské ART Spektrum 2017
Regionálne osvetové stredisko (ROS) v Komárne pripravuje Komárňanské ART Spektrum 2017, ktoré je okresným kolom 54. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2017.
viac
20.01.2017
Výtvarná súťaž Liptov 2017 poukáže na prírodné krásy regiónu
Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) Jánoš v Ružomberku vyhlásila v týchto dňoch 11. ročník regionálnej súťažnej prehliadky výtvarných prác detí a mládeže Liptov 2017. Súťaž má poukázať na krásy liptovského regiónu.
viac
23.07.2018
Kraj vyhlásil regionálnu súťaž v sociálnych službách
Prešovský samosprávny kraj (PSK) vyhlásil ôsmy ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách Krídla túžby.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.31 %