Streda 20.03.2019
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
12.03.2019 02:50

Začala sa modernizácia učební


Aj do tejto učebne v Dérerke dostanú žiaci nové počítače.


Projekty modernizácie učební v Malackách sa už rozbehli. Mesto na ne vlani získalo financie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


 Výsledkom bude modernizácia učební v troch základných školách, zriaďovateľom ktorých je mesto: ZŠ Dr. J. Dérera, ZŠ na Štúrovej ulici a ZŠ na Záhoráckej ulici. Projekty sa už začali realizovať v prvých dvoch spomínaných školách, Záhorácka by sa k nim mala onedlho pripojiť.

Projekt Modernejšie v Dérerke

Jeho cieľom je vybudovanie a modernizácia dvoch IKT učební a modernizácia fyzikálnej a biologicko-chemickej učebne v Základnej škole Dr. J. Dérera.  V tejto škole už majú vytvorenú novú IKT učebňu, vrátane štruktúrovanej kabeláže, novej podlahy a nových omietok, ktoré odstránili vlhnutie stien. Momentálne je v štádiu schvaľovania proces verejného obstarávania na výpočtovú techniku. Nenávratný finančný príspevok z IROP je vo výške 42 783,95 € a spolufinancovanie mesta je 2 251,79 €.

Projekt Vynovené učebne – kvalitnejšia výučba

Jeho cieľom je modernizácia dvoch IKT učební v Základnej škole na Štúrovej ulici. V tejto škole sa už modernizovala jedna učebňa, vrátane novej štuktúrovanej kabeláže a optického internetu ako príprava na vybavenie novým nábytkom a výpočtovou technikou. Nenávratný finančný príspevok z IROP je vo výške 29 398,40 € a spolufinancovanie mesta je 1 547,28 €.

Autor: -lp-/-otano-


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Medzi Rohožníkom a Malackami bude kvalitnejšia cesta
Úzka a nekvalitná cesta medzi Rohožníkom a Malackami sa zmení na cestu vyššej triedy. Na komplexnú rekonštrukciu vyše osemkilometrového úseku získal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančný príspevok z eurofondov.
viac
14.07.2018
Mesto získalo viac ako 213-tis. eur na modernizáciu školských učební
Mesto Poprad získalo vďaka Integrovanému regionálnemu operačnému programu (IROP) a príspevku od štátu dohromady viac ako 213.000 eur na modernizáciu štyroch učební v tamojších základných školách (ZŠ).
viac
22.11.2018
Zmodernizovaná škôlka opäť privítala deti
Materská škola na Ulici Jána Kollára v Malackách po štyroch mesiacoch opäť ožila detským štebotom. Počas tohtoročného leta podstúpila kompletnú modernizáciu vnútorných priestorov, fasády aj exteriéru.
viac
22.02.2019
V obci budú modernizovať učebne základnej školy
V obci Čierny Brod (okres Galanta) budú modernizovať učebne základnej školy. Na tento účel sa podarilo získať dotácie z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %