Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
08.04.2019 08:05

Začal sa Festival Aničky Jurkovičovej


Slovenská herečka Kveta Stražanová odhalila tabuľku so svojím menom počas 22. ročníka festivalu Aničky Jurkovičovej, kde si prevzala ocenenie Kvet Tálie. FOTO TASR - Radovan Stoklasa


V Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) v Novom Meste nad Váhom sa v nedeľu začal 22. ročník Festivalu Aničky Jurkovičovej. TASR o tom informovala Lenka Kukučková z kancelárie predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).


Prehliadka neprofesionálnych divadelných súborov s inscenáciami slovenskej a svetovej dramatickej tvorby, ktorú organizujú na počesť jednej z prvých divadelných ochotníckych herečiek na Slovensku, sa začala položením venca k pamätnej tabuli Aničky Jurkovičovej na jej rodnom dome na Komenského ulici.       

Program pokračoval vo výstavnej sieni MsKS vernisážou výstavy Energia Farby autorky Kataríny Zemkovej, po ktorej si slávnostné ocenenie Kvet Tálie prevzala herečka Kveta Stražanová. "Festival bol slávnostne otvorený v divadelnej sále kultúrneho strediska. Po ňom sa so svojím umením predviedlo Divadlo 21 Opatová s predstavením Slabomyseľná," uviedla Kukučková.       

Podujatie potrvá do 10. apríla a koná sa pod záštitou primátora Nového Mesta nad Váhom Jozefa Trstenského a organizáciu finančne podporil TSK.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2016
Študenti vyniesli z čachtického podzemia viac ako 500 vedier zeminy
Študenti Strednej priemyselnej školy (SPŠ) v Novom Meste nad Váhom prispeli k dobrovoľníckej činnosti OZ Slovenské podzemie a spolku milovníkov histórie Concordia pri čistení chodieb čachtického podzemia.
viac
28.04.2016
Dlhodobo nezamestnaným chce dať mesto prácu v novej spoločnosti
Žiarska samospráva chce založiť obchodnú spoločnosť, v ktorej chce dať šancu pracovať dlhodobo nezamestnaným obyvateľom mesta a naučiť ich tak pracovným návykom.
viac
08.04.2018
Začal sa 21. ročník Festivalu Aničky Jurkovičovej
Nové Mesto nad Váhom je od soboty (7. 4.) hostiteľom 21. ročníka Festivalu Aničky Jurkovičovej (FAJ). Štvordňová celoslovenská prehliadka neprofesionálnych divadelných súborov je venovaná jednej z prvých divadelných ochotníckych herečiek na Slovensku.
viac
11.01.2019
Na Festival Aničky Jurkovičovej sa môžu divadelníci prihlásiť do 15. februára
Amatérske divadelné súbory, ktoré majú záujem zabojovať o titul tohtoročného laureáta Festivalu Aničky Jurkovičovej v Novom Meste nad Váhom, sa na 22. ročník celonárodnej divadelnej prehliadky s medzinárodnou účasťou môžu prihlásiť do 15. februára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %