Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
12.08.2018 10:30

Za komunitné projekty už zahlasovalo takmer 20-tis. ľudí


www.rozhodni-bsk.sk


Hlasovanie verejnosti za top projekty z Participatívneho rozpočtu BSK stále otvorené. Na webstránke www.rozhodni-bsk.sk môžete dať svoj hlas jednému z 135 projektov, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Ukončené bude v pondelok 27. augusta 2018.


Hlasovanie verejnosti za top projekty z Participatívneho rozpočtu BSK stále otvorené. Na webstránke www.rozhodni-bsk.sk môžete dať svoj hlas jednému z 135 projektov, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Ukončené bude v pondelok 27. augusta 2018.

“Do výzvy o získanie dotácie v celkovom objeme štvrť milióna eur z pilotného projektu Participatívneho rozpočtu na malé komunitné projekty prišlo 150 projektov. Čo je trojnásobný počet ako sme predpokladali. Sme v polovici hlasovania a potvrdených máme 19 400 hlasov. Takže zostáva len na ľuďoch sa rozhodnúť, ktorý z projektov bude ten najzaujímavejší a podporia ho svojím hlasom,” vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Po formálnej kontrole a po odporúčaní komisie postúpilo do hlasovania verejnosti nakoniec 135 projektov. Tie sú rozdelené do jednotlivých okresov podľa sídla každého žiadateľa. Hlas projektu môže dať verejnosť prostredníctvom webového portálu www.rozhodni-bsk.sk. Hlasujúci si teda najprv zvolí okres a v rámci neho projekt, za ktorý chce hlasovať. Každý môže hlasovať iba raz (t.j. jeden hlasujúci = hlas za jeden projekt).

Po skončení hlasovania vznikne v každom okrese finálne poradie projektov podľa počtu získaných hlasov. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov v rámci daného okresu, a to do výšky schváleného rozpočtu pre daný okres. Pretože štvrť milióna eur z Participatívneho rozpočtu bol rozdelený medzi 8 okresov podľa počtu obyvateľov , teda každý okres pozná konkrétny objem peňazí, ktoré sa rozdelia medzi víťazné projekty.

Hlasovanie verejnosti bolo spustené 26. júla a potrvá do 27. augusta 2018. Výsledky budú známe koncom augusta a zverejnené na webstránke www.rozhodni-bsk.sk

 

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
24.10.2016
Burza nápadov občianskeho rozpočtu trvá ešte do konca mesiaca
Bratislavčania sa aj tento rok môžu zapojiť do rozhodovania, kam budú umiestnené finančné prostriedky mestského projektu Občiansky rozpočet.
viac
23.05.2018
Rozhodni o najlepšom projekte
Bratislavský samosprávny kraj zverejnil 15. mája 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z participatívneho rozpočtu BSK. Pre rok 2018 je celkovo na projekty vyčlenených 250 000 eur.
viac
27.07.2018
Hlasujte za naj komunitné projekty
Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O štvrť milióna eur môžu ľudia rozhodovať od dnes na stránke www.rozhodni-bsk.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %