Štvrtok 27.06.2019
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
08.11.2018 09:25

WIFI pre obce, mestá a mestské časti BSK – len do piatku


Ilustračná snímka


Odvčera sa môžu obce, mestá a mestské časti Bratislavského kraja uchádzať o finančný príspevok na zriadenie WiFi zón s bezplatným pripojením na internet. Platby budú realizované prostredníctvom poukazov.


Hodnota jedného poukazu pre vybranú obec je 15 000 eur. Výzvu na predkladanie žiadostí v rámci iniciatívy WiFi4EU zverejnila Európska komisia, ktorá túto myšlienku podporuje v celej Európe. Žiadosť môžu žiadatelia posielať do piatka 09. 11. 2018 do 17.  hodiny.

 „Informoval som o tejto možnosti všetkých primátorov a starostov v kraji. Verím, že túto iniciatívu využijú a zapoja sa. Poukážky budú prideľované formou prvý sa prihlási, prvý berie, preto odporúčam s prihlasovaním nečakať a odoslať žiadosť ešte dnes. Predkladané projekty by sa mali zamerať na poskytnutie bezplatného pripojenia Wi-Fi v priestoroch, kde zatiaľ žiadne podobné verejné či súkromné pripojenie nie je dostupné,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

 Iniciatíva je realizovaná prostredníctvom webstránky www.wifi4eu.eu, kde si uchádzači  vyplnia registračný formulár a to aj v slovenskom jazyku. Registrácia je jednoduchá a trvá približne 5-10 minút. Žiadatelia nemusia pripojiť technický projekt ani dokumentáciu o sieti Wi-Fi, ktorá sa má inštalovať. Na získanie poukazu nemusia predložiť ani predbežnú cenovú ponuku od dodávateľa.

Každá obec môže počas celého trvania iniciatívy, teda od 7. 11. do 9. 11 2018 do 17.  hodiny, využiť iba jeden poukaz. Projekty sa budú vyberať podľa poradia, v ktorom budú predložené. Vybraných bude prvých 2 800 prihlásených obcí, pričom každému členskému štátu EÚ je garantovaných minimálne 15 poukazov.

Rozpočet iniciatívy WiFi4EU na roky 2018 – 2020 je 120 miliónov eur. Prostriedky sú vyčlenené na inštaláciu najmodernejších Wi-Fi zariadení v centrách spoločenského diania. Z rozpočtu WiFi4EU bude vybraným subjektom verejného sektora financované potrebné vybavenie a inštalácia prístupových bodov.

Viac o iniciatíve ako aj o prihlásení sa do výzvy sa dočítate na: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-otazky-odpovede

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2016
Ako sa vysporiadali s novým zákonom o odpadoch mestá a obce? Čo musia zvládnuť?
Mestá a obce čaká neľahká úloha. Počas roku 2016 sa budú musieť popasovať s novými povinnosťami, ktoré im priniesol zákon o odpadoch.
viac
18.06.2016
Na likvidáciu čiernych skládok pôjde ďalších 7 miliónov eur
Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) sa rozhodol pokračovať v programe Veľké upratovanie Slovenska, s ktorým prišiel jeho predchodca Peter Žiga (Smer-SD). Pôjde o druhé kolo programu, v tom prvom sa prerozdelilo vyše deväť miliónov eur.
viac
15.11.2016
Zástupcovia OZV založili koordinačné centrum pre obaly – KC OBALY
Zástupcovia organizácií zodpovednosti výrobcov (OZV) sa na podnet MŽP SR stretli pred dvomi týždňami, aby v súlade so zákonom o odpadoch založili koordinačné centrum KC OBALY.
viac
30.07.2018
Bezplatné wifi zóny v obciach a mestách môžu pomôcť aj rozvoju turizmu
Bezplatné wifi zóny na verejných priestranstvách v obciach a mestách môžu zvýšiť kvalitu života občanov, ale aj pomôcť k rozvoju turizmu. Uviedol to podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši na tlačovej konferencii v Bratislave, kde zároveň spustil výzvu WiFi pre Teba.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %