Pondelok 19.11.2018
Dnes má meniny 
Alžbeta
2°C Bratislava
13.10.2018 07:35

Výzva na prihlasovanie stredných škôl do participatívnych rozpočtov je otvorená


Ilustračná snímka.


Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom vyhlásil výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na podporu zavádzania participatívnych rozpočtov na stredných školách v pôsobnosti župy.


Prihlásiť sa do nej školy môžu najneskôr do 20. októbra 2018! Čas majú teda len pár dní, výzva sa otvorila 10. októbra 2018.

Prvá dotačná schéma na Slovensku, ktorá cielene podporuje presadzovanie princípov participatívneho rozpočtovania v prostredí župných stredných škôl je spustená! Študenti majú vďaka nej príležitosť zmeniť svoju školu k lepšiemu za financie zo župného rozpočtu. Trenčiansky samosprávny kraj rozdelí celkom 16 tis. eur až 16 stredným školám. „Na podporu študentských projektov získa každá z vybraných škôl finančný príspevok vo výške 1000 eur, ale tiež bezplatný prístup k zaškoleniu pedagógov a odborným metodikám,“ prezradil trenčiansky župan s tým, že školy môžu využiť aj systém odborných konzultácií, ktoré v teoretickej aj praktickej rovine pomôžu zriaďovateľom, učiteľom aj samotným študentom zrealizovať proces participatívneho rozpočtu.

Do výzvy sa školy môžu prihlásiť prostredníctvom jednoduchého formulára do 20. októbra 2018. Ak na ňu zareaguje viac ako 16 škôl, rozhodujúce bude poradie, v ktorom sa do výzvy zapojili. TSK spolu s ÚSV ROS sa aj touto formou snaží podporiť aktívne občianstvo mladých ľudí a otvoriť v oblasti vzdelávania novú tému, ktorou je participácia. Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webovom sídle kraja v sekcii Školstvo a šport/Participatívne rozpočty na SŠ, a tiež na www.participacia.eu či www.minv.sk.

Autor: (ts-tsk-Lenka Kukučková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2017
Verejnosť najviac hlasovala za projekt regionálneho „rínku“
Od 1. do 15. júla 2017 hlasovaním rozhodovalo takmer 2 200 ľudí o tom, ktoré projekty Trenčiansky samosprávny kraj podporí v rámci Participatívneho - komunitného rozpočtu. Viac ako pätina z hlasujúcich odovzdala svoj hlas mestskému trhu lokálnych predajcov a regionálnych farmárov Trenčín na korze.
viac
30.12.2017
TSK štartuje druhý ročník Participatívneho-komunitného rozpočtu
V roku 2017 prišiel Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ako priekopník spomedzi krajov, s novinkou zavedenia Participatívneho-komunitného rozpočtu. Ten dal možnosť občanom na území kraja rozhodnúť o použití  časti verejných financií. Rovnako tomu bude aj v roku 2018.
viac
23.05.2018
Rozhodni o najlepšom projekte
Bratislavský samosprávny kraj zverejnil 15. mája 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z participatívneho rozpočtu BSK. Pre rok 2018 je celkovo na projekty vyčlenených 250 000 eur.
viac
30.09.2018
TSK ako prvý kraj zavádza participatívne rozpočty na stredných školách
Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSV ROS) v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) otvárajú v školskom roku 2018/2019 pilotný ročník zavádzania participatívnych rozpočtov na stredných školách v pôsobnosti kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.51 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.78 %