Utorok 25.06.2019
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
20.11.2018 07:05

Vybavenie školských kuchýň a jedální doplnili moderné spotrebiče


Ilustračná snímka TASR


Ďalšie moderné spotrebiče doplnili vybavenie kuchýň a jedální v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín. Materská škola (MŠ) Na Sihoti dostala v týchto dňoch nový elektrický sporák, v dvoch základných škôl (ZŠ) pribudol konvektomat.


Dolnokubínska samospráva vyčlenila na nové spotrebiče 40.000 eur. Na základe avizovaného bezplatného vydávania obedov v školách plánuje v obnove kuchýň pokračovať aj v budúcom roku. "Našou snahou je kupovať do jedální moderné zariadenia, aby sme zamestnancom uľahčili prácu," uviedol vedúci odboru školstva na tamojšom mestskom úrade Michal Švento.      

Okrem MŠ pribudol pomocník aj v školskej jedálni v ZŠ Janka Matúšku. Pri príprave 600 obedov tu denne predtým používali len jeden konvektomat. Pokiaľ sa však chceli pustiť do zložitejších jedál, bolo nutné využívať dva konvektomaty. "Do kuchyne nám pribudla technológia, ktorú sme už veľmi potrebovali," priblížila vedúca Školskej jedálne pri ZŠ J. Matúšku Iveta Holková.       

Spotrebič umožní kuchárkam na jeden raz vložiť až 12 plechov a vyberať s vozíkom hotové jedlo priamo z konvektomatu. "Kuchárky nebudú musieť namáhavo vyberať plechy. Takýmto spôsobom s nimi majú uľahčenú manipuláciu. Tešíme sa na to, že budeme môcť našim stravníkom pripravovať nové a lepšie pokrmy," doplnila.       

Ďalší konvektomat pribudol v ZŠ Martina Kukučína, kde denne vydajú viac ako 500 obedov. Podľa vedúcej tamojšej školskej jedálne Márie Somolovej im konvektomat nahradí všetky zariadenia, ktoré majú v kuchyni. Okrem toho ušetrí energiu a skráti čas prípravy jedla.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.06.2016
Lipu sútokov sveta polievajú vodou z najrôznejších kútov Zeme
Lipu sútokov sveta v Dolnom Kubíne poliali ľudia za sedem rokov od jej zasadenia už 273-krát.
viac
09.03.2018
Nech žije divadlo!
Marec na Orave už tradične patrí divadelnému dianiu. Na Oravských divadelných dňoch zahrajú i Slováci zo Srbska.
viac
23.11.2018
Cenu primátora si prevzali Oravské múzeum aj tri osobnosti mesta
Z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova si v stredu 21. novembra prevzali Cenu primátora mesta traja Dolnokubínčania a jedna inštitúcia, ktorá už viac ako 35 rokov sídli na území mesta.
viac
20.06.2019
Milovníci umeleckého prednesu súťažia na 65. Hviezdoslavovom Kubíne
Milovníci umeleckého prednesu poézie a prózy z celého Slovenska v týchto dňoch súťažia v priestoroch Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Dolnom Kubíne na jubilejnom 65. ročníku celoštátnej recitačnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %