Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
23.08.2016 12:25

Vo Zvolene zrevitalizovali za niekoľko týždňov spustnutý park za plavárňou


Snímka zdroj: (zvonline.sk).


Mesto Zvolen dokončilo v týchto dňoch revitalizáciu parku za zvolenskou plavárňou. Tento priestor dlhé roky pustol, stal sa "útulkom" pre bezdomovcov a obyvatelia mesta sa tam báli aj počas dňa vkročiť.


"Park je dnes pekným miestom, vhodným na piknik či obyčajnú prechádzku," uviedol hovorca mesta Martin Svatuška.      

Zvolenčania si park azda najčastejšie spájajú s vonkajším letným zázemím plavárne, ktoré tu fungovalo ešte v 90. rokoch uplynulého storočia. Priestor býval plný detí, šantiacich pri malých bazénoch. Svoju podobu však neudržal dlho. So zmenou prevádzkovateľa plavárne sa prioritou stal vnútorný bazén, okolie plavárne sa prestalo udržiavať a spustlo.      

„Len minulý rok sme odtiaľ vyniesli viac ako desať ton odpadu. Udržať tento priestor bolo ťažké. Jeden deň sme urobili poriadok, na druhý deň to tam vyzeralo tak, akoby sme tam ani neboli,“ uviedla vedúca Odboru správy majetku zvolenského magistrátu Anna Mazánová.      

Do obnovy parku sa pustili pracovníci Strediska komunálnych služieb, prostredníctvom ktorého mesto kosí alebo čistí verejné priestranstvá. Stredisko pod sebou združuje niekoľkých zamestnancov, pôvodne z radov dlhodobo nezamestnaných. Revitalizovať park sa im podarilo v priebehu troch týždňov. Navyše, zadná strana plavárne získala nový vzhľad cielenou grafity maľbou od mladého umelca.      

„Takmer v centre máme park Lanice či Borovú horu, snažíme sa udržiavať aj ďalšie menšie parky tak, aby sme zachovali zelený charakter nášho mesta. Park za plavárňou je ďalším kúskom do tejto mozaiky,“ hovorí zvolenská primátorka Lenka Balkovičová.      

„Vieme, akým miestom bol tento park, budeme mu preto venovať omnoho viacej pozornosti, hliadky budú na toto miesto určite chodiť intenzívnejšie,“ povedal náčelník zvolenskej mestskej polície Juraj Chabada.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2016
Investora na novú plaváreň hľadá mesto aj inzerátmi v novinách
Mesto Zvolen hľadá investora na výstavbu novej plavárne prostredníctvom inzerátov v tlači. Magistrát si takto chce okrem iného zmapovať záujem investorov o takúto stavbu.
viac
11.10.2016
Po vynovení bude park slúžiť ako ateliér pre výtvarníkov
Aj ako ateliér pre mladých výtvarníkov bude slúžiť park pri Kultúrnom dome v Žarnovici, ktorý v týchto dňoch revitalizujú. Obnova priestranstva, ktoré bolo v posledných rokoch neupravené, tak dá bodku za úpravou objektu a jeho okolia.
viac
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
30.12.2017
Park pred úradom práce v Prievidzi zrevitalizujú za asi 200 000 eur
Park pred úradom práce v Prievidzi sa budúci rok dočká obnovy. Na revitalizáciu priestranstva so zeleňou, súsoším sv. Cyrila a Metoda či fontánou vyčlenila samospráva Prievidze financie v budúcoročnom rozpočte.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %