Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
29.01.2016 12:00

Vo Vysokej nad Kysucou monitorujú svoje vozidlá pomocou GPS zariadení


Navigácia pomáha mestu získať prehľad o pohybe vozidiel v jeho vlastníctve. (Foto: Pixabay.com)


Obec Vysoká nad Kysucou v snahe zjednodušiť evidenciu a zefektívniť prevádzku motorových vozidiel pristúpila k inštalácii GPS zariadení do motorových vozidiel, ktoré sú v jej vlastníctve.


stupom tohto systému je presná elektronická kniha jázd, obsahujúca všetky sledované dáta a hodnoty vrátane trás, prejdenej vzdialenosti a, samozrejme, spotreby. Všetky získané údaje sa online ukladajú do prevádzkového systému, ktorého súčasťou je aj grafické znázornenie prejdenej trasy či meno vodiča, ktorý jazdu absolvoval. Systém po skúšobnej a testovacej časti spustili do ostrej prevádzky 8. decembra 2015.

Nadstavbovou, resp. verejnou časťou tohto projektu je online výstup o aktuálnom pohybe motorových vozidiel vo vlastníctve obce, ktorých lokalizovanie a aktuálny pohyb možno sledovať v aplikácii umiestnenej na webovej stránke obce Vysoká nad Kysucou. Výpovednú hodnotu projektu umocňuje aj skutočnosť, že na online systém evidencie vozidiel prešli aj externí dodávatelia služieb, ktorí pre Vysokú nad Kysucou robia zimnú údržbu miestnych komunikácií.

Výstupom pre samotných obyvateľov je teda aj to, že po jednoduchom „kliku“ na webovej stránke obce získajú okamžitú informáciu, kde sa v zime momentálne nachádza traktor, ktorý zabezpečuje zimnú údržbu ich prístupovej miestnej komunikácie alebo automobil, ktorý im prostredníctvom obcou zabezpečovanej sociálnej služby vezie stravu.

Autor: (ocú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2019
Strategické plánovanie v práci s mládežou pre samosprávy
Začiatkom roka 2020 vyhlási Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu v programe KOMUNITA mladých.
viac
11.10.2019
Ako sme obstarali elektromobil
Inštitút verejného obstarávania (pri Úrade pre verejné obstarávanie) prichádza s metodikou na nákup elektromobilu.
viac
11.10.2019
Zážitkový program Zberný dvor má motivovať žiakov základných škôl
Motivovať k zodpovednému nakladaniu s odpadom a ochrane životného prostredia je cieľom zážitkového programu Zberný dvor, ktorý pre žiakov druhého až šiesteho ročníka základných škôl pripravil odbor životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Žiline.
viac
10.10.2019
ZMOS realizuje prieskum dostupnosti potravín na vidieku
Združenie miest a obcí Slovenska začalo z prieskumom, ktorý sa venuje zmapovaniu prístupu ľudí v obciach k potravinám v maloobchodných predajniach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %