Piatok 22.09.2017
Dnes má meniny 
Móric
12.9°C Bratislava
04.09.2017 12:46

Vlády SR a ČR spoločne zasadnú na zámku Lednice


Zámok Lednice.


Ministri slovenskej a českej vlády sa dnes zídu na spoločnom výjazdovom rokovaní. Historicky piate stretnutie sa uskutoční na moravskom zámku Lednice.


Hlavnými témami schôdzky budú vzájomné bilaterálne vzťahy a príprava spoločných podujatí a osláv pri príležitosti významných výročí v roku 2018: 100. výročia vzniku Československa, 50. výročia Pražskej jari a 25. výročia novodobej samostatnosti ČR a SR.       

Šéfovia rezortov však budú rokovať aj o spolupráci v oblasti cestnej a železničnej infraštruktúry, energetiky, obrany a bezpečnosti. Tiež o aktuálnej agende Európskej únie či o regionálnej spolupráci v rámci V4 alebo tzv. Slavkovského formátu.       

Stretnutie sa bude konať vo veľkej rokovacej sále multifunkčného centra, ktoré vzniklo prestavbou a renováciou barokových koniarní zámku Lednice. Okrem spoločného rokovania sa tu uskutoční aj separátne rokovanie predsedov vlád SR a ČR Roberta Fica a Bohuslava Sobotku a paralelne aj pracovné rokovania jednotlivých členov vlád.       

Kabinety sa stretnú následne na pracovnom obede, po ktorom premiéri podpíšu spoločné vyhlásenie. Súčasťou schôdzky je aj podpis memoranda medzi ministerstvami kultúry oboch krajín o Slovensko-českom konzultačnom výbore pre bábkarstvo ako prvok nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva.       

V Lednici bude podpísané aj memorandum o spolupráci medzi Slovenským národným múzeom v Bratislave a Národným múzeom v Prahe. Generálni riaditelia RTVS a Českého rozhlasu tiež podpíšu spoločné vyhlásenie.       

Tradícia spoločných stretnutí sa začala v roku 2012, kedy sa ministri stretli súčasne v Trenčíne a v Uherskom Hradišti (29. októbra 2012), následne sa stretli v Skalici (24. apríla 2014), vo Valticiach (12. mája 2015) a v Bratislave (26. septembra 2016).

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2016
Pozvánka na XX. snem ZHK SR
V termíne 20. - 21. septembra 2016 sa v hoteli Horizont v Starej Lesnej uskutoční jubilejný XX. snem Združenia hlavných kontrolórov miest a obcí Slovenskej republiky.
viac
14.03.2017
Bánovce nad Bebravou začali spolupracovať s českým mestom Kopřivnice
Bánovce nad Bebravou už začali spolupracovať so svojím novým partnerom, českým mestom Kopřivnice. Medzi prvé spoločné aktivity by mala patriť koordinácia viacerých podujatí, ktoré pripravujú Kopřivnice, informoval hovorca Bánoviec nad Bebravou Miroslav Schlesinger.
viac
16.08.2017
VLÁDA: Zákon o odpadoch sa má zmeniť, pomôže to malým podnikateľom
Vláda dnes schválila novelu zákona o odpadoch, ktorá má odbremeniť menších podnikateľov a živnostníkov. Filozofia novej legislatívy - znečisťovateľ platí, ktorá sa začala vlani zavádzať do praxe, ostáva zachovaná. Zmeny by mali začať platiť od začiatku decembra, niektoré až od roku 2018 a 2023.
viac
21.09.2017
V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS
Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.25 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.92 %