Piatok 21.06.2019
Dnes má meniny 
Alojz
°C
02.11.2016 12:00

Vidiecky parlament vyhlásil v Uhrovci výsledky súťaže Líderka roka 2016


Zuzana Nebusová je starostkou Spišských Tomášoviec už 22 rokov.


Aktivistka Ľudmila Eva Kmeťová z Košút, politička Zuzana Nebusová zo Spišských Tomášoviec, podnikateľka Irena Petrusová z Plavnice, remeselníčka Mária Mizeráková z Pobedimu a mimoriadne ocenená aktivistka Eva Kuraková zo Zubrohlavy sa stali víťazkami súťaže Vidiecka žena roka - Líderka 2016.


Organizátorom súťaže je Vidiecky parlament na Slovensku (VIPA), ktorý chce takýmto spôsobom odmeniť, morálne oceniť a podporiť vidiecke ženy – líderky a zároveň upozorniť na ich výnimočnosť. Do súťaže mohli byť nominované ženy, ktoré svoj voľný čas venujú aktivitám v rôznych oblastiach verejného života a ktoré sú vo svojej komunite uznávanými osobnosťami.

„V poradí už 15. ročník súťaže Vidiecka žena roka - Líderka 2016 sa konal pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku a europoslankyne Jany Žitňanskej pri príležitosti Svetového dňa vidieckych žien, ktorý pripadá na 15. októbra, pričom VIPA sa ho snaží každý rok organizovať v inom kúte Slovenska," uviedla predsedníčka VIPA na Slovensku Mária Behanovská.

Výsledky súťaže vyhlásili na konferencii Ženy do voza i do koča, ktorá sa pod gesciou VIPA uskutočnila 14. októbra v Uhrovci (okres Bánovce nad Bebravou). V rámci konferencie sa konali viaceré sprievodné akcie, napríklad informačný seminár s názvom Spracovanie mlieka a predaj z dvora či workshop k projektu Rodový rozpočet v samospráve na pomoc a poradenstvo ženám, ktoré sú obeťami domáceho násilia. Program uzavrel spoločenský večer, na ktorom vyhlásili a ocenili víťazky súťaže.

Súťažnými kategóriami, do ktorých mohli byť ženy v súťaži Líderka roka 2016 nominované, boli žena - aktivistka, žena - politička, žena- podnikateľka a žena - remeselníčka.

Hosťom sa prihovoril predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý poprial prítomným ženám všetko najlepšie a ocenil ich prínos v oblasti verejného života. „Som rád, že TSK mohol podporiť toto nádherné podujatie v obci Uhrovec a je venované ženám na vidieku ako líderkám. Chcem vzdať úctu týmto ženám, ktoré vytvárajú pracovné miesta, robia rôzne aktivity, venujú sa politike v regiónoch,“ uviedol trenčiansky župan.

Čítajte v Obecných novinách č. 43-44/2016 na str.7

 

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.08.2016
Vidiecka žena roka – „Líderka roka 2016“
Vidiecky parlament na Slovensku s partnermi súťaže a pod záštitou europoslankyne Jany Žitňanskej a župana Jaroslava Bašku vyhlasujú 15. ročník súťaže Vidiecka žena roka – „Líderka roka 2016“
viac
31.08.2016
Vo Fiľakove vystavia ocenené snímky z Medvešského fotomaratónu
V dňoch 3. - 5. júna 2016 sa na území Novohrad-Nógrád UNESCO geoparku uskutočnil tretí ročník Medvešského fotomaratónu, v rámci ktorého bola vyhlásená aj fotosúťaž. Putovná výstava zostavená z ocenených fotografií bude predstavená na vernisáži Hradného múzea vo Fiľakove 2. septembra 2016.
viac
02.11.2016
Titulom Strom roka 2016 sa pýši budatínsky platan
Víťazom ankety Strom roka 2016 sa stal platan z Budatína, ktorý získal 2 488 hlasov. Bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka.
viac
08.11.2017
Mesto Žilina ocenilo významné osobnosti za rok 2016
Na mestskej radnici si z rúk primátora Igora Chomu prevzali ocenenia osobnosti mesta Žilina za rok 2016. Vedenie mesta si chce aj takýmto spôsobom uctiť svojich občanov, ktorí pôsobia v Žiline alebo nejakým spôsobom zviditeľnili Žilinu vo svete.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %