Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
16.03.2018 01:30

Veľtrh Záhrada ABC v Prešove svoje brány otvorí už v utorok


Plagát - pozvánka


Tohtoročnou novinkou najväčšieho veľtrhu na východe Slovenska ABC stavebníctva – Záhrada budú terasové systémy a čistenie fasád so zameraním na odstraňovanie grafitov. Výstavné a predajné trhy sa budú konať v dňoch 20. – 22. marca v prešovskej Mestskej hale – Tatran handball arene.


       Organizátor Róbert Šalata z agentúry Bocatius pre TASR uviedol, že hlavným cieľom veľtrhu je poradiť každému, kto chce stavať, rekonštruovať alebo sa dozvedieť o trendoch bývania. Pre milovníkov sadenia a pestovania bude na výstave široká paleta informácií aj produktov do záhrad. Návštevníci tu nájdu bezplatné odborné poradenstvo aj konkrétne ukážky pre záhradkárov.       

V časti stavebníctva sa návštevníci dozvedia o širokej palete materiálu na murovanie. Nájdu tu odpovede na otázky, čím je výhodné v konkrétnych podmienkach kúriť, ako využiť nové technológie, tepelné čerpadlá aj niečo o aktívnej i pasívnej rekuperácii. Tiež o novinkách z oblasti klimatizácie, fotovoltaických panelov a solárnych kolektorov. Nájdu tu katalógy rodinných domov. Obchodní partneri prídu s ponukou podláh, dverí, okien, zabezpečovacích systémov, krbov, kozubov, strešných a komínových systémov, stavebnej chémie aj čističiek odpadových vôd a septikov. Návštevníci si môžu pozrieť zimné záhrady aj ponuku zasklievania balkónov a lodžií.      

 V sekcii záhrada si môžu nakúpiť semená, sadivá, sadbové zemiaky, planty, kvety, ovocné a ozdobné stromčeky. Tiež náradie do záhrady, množstvo druhov oplotenia i zavlažovacie systémy. V ponuke bude slovenský med priamo od včelárov a domáce produkty z našich fariem. Predajcovia pred očami divákov budú aranžovať kvety. Veľtrh v Prešove vstupuje do svojho 26. ročníka. Preto tradičný šarišský závin bude mať tohto roku 26 metrov. Študenti z neďalekej súkromnej SOŠ Mladosť do neho zapečú 26 papierikov s názvom víťaznej ceny. Závin budú deliť vo štvrtok 22. marca.       

Šalata doplnil, že na spestrenie tohto roku pozval na veľtrh aj ľudových remeselníkov. Predstavia zvonce, fujary, píšťaly, rezbárske, medovnikárske a čipkárske umenie.       

Vstup na festival stavebníctva a záhrady je bezplatný.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2016
Jarná výstava pre záhradníctvo a záhradkárov Gardenia
Viac ako 300 vystavovateľov sa prezentuje na jarnej výstave Gardenia, ktorej 20. ročník sa začal 14. apríla 2016 na výstavisku Agrokomplexu v Nitre.
viac
28.02.2017
OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov na bioodpad
Bratislavská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v hlavnom meste s distribúciou hnedých kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad. Distribúcia kompostérov sa začne v marci.
viac
02.03.2017
Hlavné mesto sa prezentuje na veľtrhu práce Profesia days v Bratislave
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu 1. marca otvoril dvojdňový veľtrh práce Profesia days, na ktorom je hlavné mesto tento rok prvýkrát vystavovateľom.
viac
05.04.2017
V Trenčíne sa začal veľtrh potrieb pre milovníkov záhrad a sadov
Pod hradom Matúša Čáka si už po 23.-krát našiel svoje miesto veľtrh potrieb pre všetkých milovníkov záhrad a sadov s názvom Záhradkár 2017. Termín výstavy prvýkrát presiahne hranicu 4-dňového podujatia, tento rok totiž trvá od stredy 5. apríla až do nedele 9. apríla, vždy od 9. hodiny ráno.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %