Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
04.04.2019 10:20

Veľkonočné trhy sa začínajú 10. apríla, ponúknu kraslice i folklór


Ilustračná snímka Banská Bystrica


Veľkonočné trhy na banskobystrickom Námestí SNP sa začnú 10. apríla a obyvatelia mesta pod Urpínom i jeho návštevníci sa opäť môžu tešiť na širokú ponuku tradičných výrobkov s veľkonočnou tematikou, ale aj chutné jedlá a nápoje.


TASR o tom v stredu informovala Dominika Mojžišová, hovorkyňa primátora, s tým, že námestie už zdobí symbolická breza, pri ktorej sa uskutočnia rôzne tanečné a hudobné vystúpenia.       

"Chýbať nebudú stánky s remeselníckymi výrobkami, ktoré budú otvorené každý deň od 9. do 19. hodiny. Ponúknu ľudovoumelecké predmety z rôznych materiálov, farebné kraslice, maľované vajíčka, pletené korbáče či prútené výrobky. Súčasťou trhov budú i zdobené medovníky, pekárenské, cukrárenské dobroty, med, medovina či výrobky z včelieho vosku," priblížila Mojžišová.       

Stánky s veľkonočnými pochutinami budú otvorené v rovnakom čase. V kultúrnom programe sa počas sviatočných dní predstavia napríklad Ľudová hudba Jána Maka, ženská spevácka skupina Trnki, detský folklórny súbor Radvanček, deti zo základných škôl či divadelníci.       

"Pred sviatkami jari je na našom námestí vždy cítiť život. Pri folklórnych vystúpeniach vládne dobrá atmosféra, spev teší okoloidúcich a deti so svojimi rodičmi, starými rodičmi vyrábajú korbáče a maľujú vajíčka v tvorivých dielňach. Verím, že aj tento rok sa potešia malí i veľkí obyvatelia a návštevníci. Všetkých srdečne pozývam na banskobystrické veľkonočné námestie," konštatoval primátor mesta Ján Nosko.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.03.2018
Veľkonočnými trhmi na námestí zaznie aj Horehronský viachlasný spev
S blížiacimi sa najvýznamnejšími kresťanskými sviatkami v roku ožíva aj banskobystrické Námestie SNP. Od utorka (20.3.) tam začínajú tradičné veľkonočné trhy, ktoré potrvajú do stredy 28. marca a opäť ponúknu remeselnícke výrobky i špeciality pre labužníkov.
viac
04.05.2018
Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?
V poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa.
viac
08.07.2018
DEŇ KROJA - nezabudnuteľný zážitok pre celé Slovensko
Pozývame vás na výnimočný Deň kroja, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2018 (sobota) o 15.00 hod. na Námestí SNP v Banskej Bystrici.
viac
25.11.2018
Stánkari na vianočných trhoch musia obmedziť používanie plastov
Počas tohtoročných Banskobystrických Vianoc sa mesto rozhodlo minimalizovať odpad a skúšobne zavádza prvé opatrenia, s ktorými plánuje v budúcnosti pokračovať v prísnejšom režime. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %