Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
6°C Bratislava
09.05.2016 07:00

Vedenie mesta je s občianskymi hliadkami mesiac po ich zavedení spokojné


Ilustračná snímka zdroj: spravy.cohladas.sk


– Samospráva mesta Poprad je mesiac po zavedení občianskych hliadok s ich náplňou spokojná. Podľa viceprimátora Pavla Gašpera sa jej členovia angažujú najmä pri ochrane životného prostredia a nastoľovaní verejného poriadku v Matejovciach, mestskej časti Popradu.


      Občianske hliadky začali v meste fungovať 1. apríla. "Máme zamestnaných štyroch zamestnancov, ktorí pracujú v Matejovciach, ale môžu byť použití kdekoľvek. Angažujú sa pri ochrane životného prostredia, zabezpečujú prechod detí cez cesty, pomáhajú pri nastoľovaní verejného poriadku," uviedol Gašper. Podľa neho ide o občanov, ktorí sú bezúhonní a poznajú dobre svoje prostredie. Obyvatelia mesta ich nájdu v reflexných vestách s nápisom Občianska hliadka a s pripnutou menovkou.       

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko uviedol, že najväčší problém s rómskymi obyvateľmi je práve v mestskej časti Matejovce, kde tieto hliadky pôsobia. "Riešime to aj prostredníctvom občianskych hliadok. Je to dobrá vec, budeme to monitorovať a mesačne vyhodnocovať," povedal.       

Hliadky v meste vznikli v rámci programu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Šanca na zamestnanie. Prácu budú vykonávať do konca roka 2016 v koordinácii a pod dohľadom mestských policajtov. Pracujú vo dvojiciach od 7.00 do 15.00 h a od 14.00 do 22.00 h, v prípade potreby sú k dispozícii aj pri zásahoch spojených s rušením nočného pokoja alebo narušením verejného poriadku aj po 22.00 h.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.03.2016
Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska navštívili bruselské inštitúcie EÚ
Bratislava – 11. marca 2016 - V dňoch 9. a 10. marca 2016 sa v Bruseli uskutočnili pracovné stretnutia zástupcov ZMOS s podpredsedom EK a komisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom, stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom a prezidentom Výboru regiónov Marku Markkulom.
viac
27.04.2016
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice vyhlásilo vojnu reklamnému smogu
Z ulíc zmizne počas mája a júna niekoľko desiatok reklamných billboardov a pútačov.
viac
26.05.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach. Značka sa sťahuje, tradícia zostáva
Fanúšikovia filmového festivalu si za 23 rokov zvykli na ArtFilm v Trenčianskych Tepliciach. Po rozhodnutí organizátora podujatia o jeho presune do Košíc na Slovensku pribudne ďalšie ambiciózne podujatie.
viac
04.04.2017
V mestskej časti Matejovce začala opäť pôsobiť občianska hliadka
Od začiatku apríla 2017 začala v meste Poprad znova pôsobiť občianska hliadka. Vznikla na základe podpísanej Dohody medzi Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad a mestom Poprad,  v rámci  Národného projektu Podpora zamestnávania UoZ prostredníctvom VAOTP-2.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %