Nedeľa 24.06.2018
Dnes má meniny 
Ján
13°C Bratislava
21.09.2017 01:32

V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS


Snímka: (red, st).


Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.


Vo štvrtok 21. septembra 2017 po otvorení , voľbe návrhovej komisie a prezentácii produktov spoločnosti Weby group, s. r. o., Rada ZMOS vyhodnotí plnenie úloh z uznesení rady. Následne sa členovia rady budú venovať návrhu na rozpracovanie požiadaviek zo snemov regionálnych združení a námetov z diskusných príspevkov delegátov 28. snemu. Výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány uvedú aktuálne informácie z legislatívneho procesu. Následne sa rokovanie sústredí na prípravu rozpočtu verejnej správy na roky 2018 – 2020, ktoré budú vychádzať z predpokladaných dopadov ekonomických opatrení na hospodárenie miest a obcí. Ďalším bodom rokovania bude informácia a výstupy z rokovania Komory obcí. Po tomto bode sa členovia Rady ZMOS oboznámia s informáciou o zámeroch pripravovaného nového návrhu stavebného zákona. Následne budú prerokované aktuálne legislatívne povinnosti v oblasti informatizácie, informácia o zisteniach z kontroly NKÚ SR v oblasti eGOV, aktuálny stav informatizácie v pôsobnosti úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, sociálny status starostu obce a primátora mesta a informácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s.

Druhý rokovací deň začne prezentáciou produktov a služieb spoločnosti Ekoservis, s. r. o. po ktorej bude prerokované stanovisko ZMOS k návrhu Opatrenia Ministerstva financií SR k určovaniu regulovanej ceny nájomného pri bytoch obstaraných z verejných prostriedkov. Následne sa členovia Rady ZMOS budú venovať informácii o príprave vecného zámeru reformy opatrovníckeho práva v Slovenskej republike a aktuálnou situáciou v oblasti zabezpečovania športu v podmienkach miest a obcí. Po oboznámení členov rady s informáciou Ústredného automotoklubu Slovenskej republiky na tému „Znižovanie dopravnej nehodovosti – národná dopravno-bezpečnostná súťaž pre rodiny a deti bude nasledovať bod rôzne, ktorým sa ukončí septembrové rokovanie Rady ZMOS.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.09.2016
Hlavnými témami 8. zasadania Rady ZMOS boli školstvo a informatizácia
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora zvolal na 13. a 14. septembra 2016 v poradí 8. zasadnutie Rady ZMOS. Témami dvojdňového rokovania, ktoré sa konalo v Štrbskom Plese, boli viaceré aktuálne problémy miest a obcí, medzi ktorými dominovali hlavne školstvo a informatizácia.
viac
22.09.2017
Komuniké zo 14. rokovania Rady ZMOS
Bratislava – 22. septembra 2017 – V poradí 14. rokovanie Rady ZMOS sa konalo 21. a 22. septembra 2017 k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Systém informatizácie by mal na celom Slovensku fungovať do piatich rokov
Princíp jedenkrát a dosť v oblasti informatizácie na úradoch by mal v súčasnosti platiť v Slovenskej republike už v 2100 mestách a obciach. V priebehu ďalších piatich rokov by to malo byť na území celého Slovenska. Uviedol to na tlačovej konferencii ZMOS výkonný podpredseda Milan Muška.
viac
01.12.2017
Na Štrbskom Plese už spustili tri zjazdovky
Keďže sa v Nízkych aj Vysokých Tatrách v piatok začala lyžiarska sezóna, prvý decembrový deň sa pre mnohých športových nadšencov nesie v znamení zimných radovánok. Pre návštevníkov prichádzajúcich do lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese sú pripravené tri zjazdovky aj viacero noviniek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %