Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
23.03.2018 10:41

V sobotu zavládne v obci veľkonočná atmosféra, chystajú trhy aj dielničky


Ilustračná snímka badan.sk


Na veľkonočné trhy a s nimi spojené dielničky pozývajú v sobotu 24. marca do obce Baďan v okrese Banská Štiavnica. Na návštevníkov čakajú remeselníci, tradičné jedlá, ale aj množstvo tvorivých aktivít.


Ako informuje obec na svojej internetovej stránke, deti aj dospelí si môžu skúsiť vyrobiť rôzne predmety a suveníry, napríklad vykrútiť hrnček na hrnčiarskom kruhu, vyrobiť si venček z pedigu, upliesť si korbáč, vymaľovať vajíčko či ďalšie zaujímavé veci.       

Návštevníci budú mať zároveň na podujatí možnosť podporiť a obdivovať remeselníkov. Pochutnať si budú môcť na tradičných jedlách, ako sú halušky s kapustou, jahňací perkelt či pečená jahňacina.       

Program doplnia aj vystúpenie speváckej skupiny z Kopaníc a Podjavorskej muziky. Popoludní je na programe vynášanie Moreny v podaní Folklórnej skupiny Baďančanka.    

Podujatie obec pripravila v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom v Žiari nad Hronom a Základnou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Staromestské slávnosti v Žiline opäť ponúknu pestrý program
Mesto Žilina pozýva na XXII. ročník Staromestských slávností, ktoré sa budú konať 26. - 28. mája.
viac
25.11.2016
O týždeň začnú Vianočné trhy v Žiline
Mesto Žilina pozýva na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.
viac
16.12.2016
Súčasťou Vianočných trhov bude aj tento rok Primátorský punč
Primátor pozýva verejnosť na Primátorský punč, ktorý sa bude podávať na Vianočných trhoch na Mariánskom námestí. Cena punču je dobrovoľná. Výťažok z tejto akcie bude venovaný Detským jasliam, Veľká okružná 82 a Jedálni, Lichardova 44.
viac
19.03.2018
Veľkonočnými trhmi na námestí zaznie aj Horehronský viachlasný spev
S blížiacimi sa najvýznamnejšími kresťanskými sviatkami v roku ožíva aj banskobystrické Námestie SNP. Od utorka (20.3.) tam začínajú tradičné veľkonočné trhy, ktoré potrvajú do stredy 28. marca a opäť ponúknu remeselnícke výrobky i špeciality pre labužníkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %