Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
16.05.2018 11:47

V rámci programu Mením moje mesto získa grant 12 projektov


Mením moje mesto - plagát


Mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou podporí sumou 50.000 eur projekty, ktoré do programu Mením moje mesto prihlásili jednotlivci i rôzne inštitúcie. O prihlásených zámeroch hlasovala verejnosť. Tie, ktoré dostali najviac hlasov, získali aj finančnú dotáciu.


Celkovo bol pridelený grant 12 projektom. V kategórii IT riešenia získal sumu 4300 eur nápad Petra Ernesta s názvom iNitra. Ide o aplikáciu, ktorá zjednoduší obyvateľom i návštevníkom Nitry orientáciu v ponuke kultúrnych a športových zariadení v Nitre. V rovnakej kategórii dostal grant 5000 eur Tomáš Belovič. Jeho webová aplikácia Zelené mesto umožní obyvateľom Nitry navrhovať miesta, na ktoré by sa mali vysadiť nové stromy.       

V kategórii Verejné priestory vybrala verejnosť v hlasovaní desať projektov. Je medzi nimi ukážková prírodná záhrada, ktorá za 4129 eur vznikne v areáli Základnej školy kniežaťa Pribinu. Projekt Ruky pre Chrenovú získal 2700 eur, ktoré budú využité na záchranu a obnovu sochárskych diel umelca Tibora Bártfaya. Suma 5000 eur pôjde na Zábavné lavičky, ktoré budú osadené v parku, na nábreží rieky Nitra a na vybraných uliciach v meste.       

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU)  v Nitre získala 4063 eur na zatraktívnenie botanickej záhrady a jej využitie na rekreačné aktivity. Projekt s názvom Ostrovy života dostal grant 2472,50 eura. Zameraný je na podporu mestskej biodiverzity. Vybudovanie priestoru pre oddych pod nitrianskou Kalváriou je zámerom projektu Detský park, ktorý získal grant vo výške 5000 eur.       

Katedra záhradnej architektúry SPU v Nitre získala grant 5000 eur na renováciu fontány pred budovou súdu. Suma 4070 eur bola zasa pridelená na zriadenie komunitného kompostoviska na Výstavnej ulici.       

Projekt Chill out zone je projektom Katedry zeleninárstva SPU v Nitre. Na vybudovanie outdoorového zázemia pre študentov univerzity i verejnosť dostal grant 4972 eur. Sumu 3293,50 eura získal projekt Zoberme školu na vzduch. Jeho cieľom je vytvorenie kreatívneho priestoru v exteriéri pri hlavnej budove Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.04.2016
Mesto vyčlenilo 5000 eur na financovanie projektov navrhnutých občanmi
Mestské zastupiteľstvo v Šali vyčlenilo z mestského rozpočtu 5000 eur, o využití ktorých môžu rozhodnúť samotní obyvatelia mesta.
viac
02.11.2016
Mestá v Nitrianskom kraji poplatok za rozvoj nezavádzajú
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj nenašiel v Nitrianskom kraji priaznivcov. Poplatok za rozvoj sa jednotlivé mestá rozhodli nezavádzať. Krajské mesto Nitra podľa vyjadrenia z odboru daní a poplatkov momentálne neplánuje zavedenie poplatku za rozvoj.
viac
21.12.2016
Projekt Smart City zmodernizuje mesto a jeho služby
Z Nitry by sa v budúcnosti malo stať inteligentné a moderné mesto. Vďaka projektu Smart City sa má zmeniť na sídlo, ktoré produkuje minimum emisií, šetrí zdroje, je energeticky efektívne a je schopné poskytnúť svojim obyvateľom vysokú kvalitu života.
viac
21.06.2017
Cez participatívny rozpočet zrealizujú päť projektov
Do participatívneho rozpočtu prihlásili obyvatelia Piešťan v tomto roku dvanásť projektov. Do hlasovania sa dostalo sedem z nich, nakoľko nie všetky splnili požadované kritériá. Zo siedmich sú tri v kategórii do 2000 eur a štyri v kategórii do 5000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %