Piatok 24.05.2019
Dnes má meniny 
Ela
°C
27.11.2018 06:30

V Prievidzi otvoria v septembri prvú strednú zdravotnícku školu na hornej Nitre


Ilustračná snímka: TASR


V Prievidzi vznikne od budúceho školského roku stredná zdravotnícka škola (SZŠ). Bude treťou v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) a prvou na hornej Nitre. Zriadenie SZŠ na Vinohradníckej ulici v Prievidzi schválili na pondelkovom zasadnutí poslanci Zastupiteľstva TSK.


Ako informovala vedúca odboru školstva a kultúry Úradu TSK Daniela Hilčíková, návrh na zriadenie SZŠ v Prievidzi schválilo krajské zastupiteľstvo už v marci tohto roku, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky rozhodlo v septembri o zaradení SZŠ v Prievidzi do siete stredných škôl od 1. septembra budúceho roku.       

Rozhodnutím ministerstva a schválením všeobecne záväzného nariadenie budú v SZŠ v Prievidzi študovať budúce zdravotné sestry v odboroch praktická sestra štvorročnou dennou formou štúdia a rovnaký odbor aj dvojročnou nadstavbovou formou štúdia. V škole budú vyučovať aj učebný odbor sanitár.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2018
TSK pripravuje dokumentáciu pre územné rozhodnutia na výstavbu cyklotrasy
Župa pripravuje všetko potrebné na to, aby v regióne vyrástla cyklotrasa, ktorá prepojí mestá Handlová, Prievidza, Nováky a Partizánske.
viac
29.01.2019
Nová stredná zdravotnícka škola v Prievidzi pozýva na Deň otvorených dverí
Budúce praktické sestry z hornej Nitry už nebudú musieť za vzdelaním cestovať do iného regiónu. Od septembra 2019 vznikne v Prievidzi nová Stredná zdravotnícka škola, ktorá má pomôcť vyriešiť akútny nedostatok stredného zdravotníckeho personálu.
viac
05.02.2019
Pilotný projekt Hokejová akadémia otvorí svoje brány už v septembri
Prvá hokejová akadémia v rámci Slovenska vznikne ako súčasť Strednej športovej školy Trenčín v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) už od septembra tohto roka. Prihlášku je potrebné podať do 20. februára!
viac
16.02.2019
Prvá Stredná zdravotnícka škola na hornej Nitre bude sídliť v Prievidzi
Myšlienka zriadiť Strednú zdravotnícku školy v Prievidzi sa z plánov stáva realitou. Od prvého septembra 2019 bude oficiálne zaradená do siete slovenských stredných škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %