Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
26.01.2016 11:00

V Prešove poklepali základný kameň nového cintorína. Hotový má byť v roku 2017


Mesto Prešov spustilo výstavbu cintorína. (Foto: Presovsko.sk)


Celkové odhadované náklady na výstavbu sú 25 444 000 eur vrátane DPH, v tomto roku plánuje chce mesto preinvestovať dve tretiny odhadovaných financií, zvyšok v roku 2017.


Po podpise zmluvy s prešovskou spoločnosťou Kaping, s. r. o., sa symbolickým poklepaním základného kameňa 29. decembra 2015 v Prešove začala prvá etapa výstavby nového cintorína. Podľa súťažných podmienok by mala trvať 18 mesiacov od odovzdania staveniska, najneskôr však do 30. júna 2017. „Som rada, že po dvadsiatich rokoch sa nový mestský cintorín stáva realitou, výška investície v tejto etape je 1,8 milióna eur,“ povedala primátorka Andrea Turčanová, pre ktorú je táto stavba jednou z jej volebných priorít. Ako dodala, financie pôjdu z rozpočtu mesta.

„Je to pre nás veľký záväzok voči mestu Prešov a jeho obyvateľom,“ povedal konateľ spoločnosti Kaping, s. r. o., Imrich Miškuf. Podľa neho splní všetky záväzky vyplývajúce zo zmluvných podmienok a stavbu odovzdá v požadovanom termíne. Prvá etapa pri ploche 5 árov v sebe zahŕňa prekládku sietí vysokého a nízkeho napätia, hrubé terénne úpravy, vybudovanie oplotenia, studní, komunikácií, vodovodu, závlahového systému, verejného osvetlenia, kamerového systému, infosystému, ale aj sadovnícke úpravy, osadenie prvkov drobnej architektúry a pod. Doposiaľ mesto na výstavbu cintorína vynaložilo približne 174 200 eur . Z týchto finančných prostriedkov uhradilo náklady na projektovú dokumentáciu a archeologický výskum.

Mesto plánuje v prvej etape výstavby cintorína preinvestovať dve tretiny odhadovaných financií v tomto roku, zvyšok v roku 2017. Celkové odhadované náklady na stavbu podľa projektovej dokumentácie spracovanej v marci 2010, vrátane podmieňujúcich a vyvolaných investícií (stavebné práce, archeológia či výkup pozemkov), sú 25 444 000 eur vrátane DPH.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2019
Ako sme obstarali elektromobil
Inštitút verejného obstarávania (pri Úrade pre verejné obstarávanie) prichádza s metodikou na nákup elektromobilu.
viac
11.10.2019
Zážitkový program Zberný dvor má motivovať žiakov základných škôl
Motivovať k zodpovednému nakladaniu s odpadom a ochrane životného prostredia je cieľom zážitkového programu Zberný dvor, ktorý pre žiakov druhého až šiesteho ročníka základných škôl pripravil odbor životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Žiline.
viac
12.10.2019
V obnovenej kuchyni MŠ Stodoláčik majú aj stroj na kompostovanie
Školská kuchyňa pri Materskej škole (MŠ) Stodoláčik v Liptovskom Mikuláši prešla modernizáciou. Práce zrealizovalo mesto v náklade 65-tis. eur.
viac
12.10.2019
Hankovce: Pri železničnej stanici vznikli nové parkovacie miesta
Zvýšiť komfort obyvateľov využívajúcich na prepravu do Humenného vlaky majú v obci Hankovce nové parkovacie miesta v blízkosti železničnej stanice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %