Utorok 23.04.2019
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
03.12.2018 05:35

V novom mestskom zastupiteľstve budú pôsobiť štyri poslanecké kluby


Mestský úrad Nitra, ilustračná snímka


V nitrianskom mestskom zastupiteľstve budú v novom volebnom období pôsobiť štyri poslanecké kluby. Najpočetnejší bude 11-členný klub Tímu Hattas. Jeho predsedom sa stal Roman Ágh.


Šesť členov bude mať klub Demokratickej koalície pravicových strán (DKPS), zloženej zo strán OĽaNO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár a KDH. Predsedom klubu sa stal Ján Greššo. Štyroch poslancov bude mať klub Tím pre Nitru s predsedníčkou Annou Šmehilovou. Rovnaký počet členov bude mať aj 1. klub nezávislých poslancov s predsedom Petrom Oremusom.       

Mestské zastupiteľstvo si zvolilo aj deväť členov mestskej rady. „V predloženom návrhu na členov rady sa prihliadlo na zastúpenie politických strán, politických hnutí a nezávislých poslancov zastúpených v mestskom zastupiteľstve,“ konštatuje sa v schválenom materiáli.       

Poslanci okrem toho zriadili aj 11 stálych komisií pri mestskom zastupiteľstve a zvolili si zo svojich radov jej členov. Podľa slov primátora Mareka Hattasa by k nimi mala v budúcnosti pribudnúť aj bezpečnostná rada, v ktorej by mali okrem mestských orgánov zastúpenie aj Policajný zbor SR a ďalšie inštitúcie. Mestské zastupiteľstvo tiež zriadilo výbory pre všetkých sedem mestských častí a schválilo mená sobášiacich poslancov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.08.2016
Nitra chce zabezpečiť MHD vlastným dopravným podnikom
Mesto Nitra sa rozhodlo vytvoriť vlastný dopravný podnik, ktorý bude zabezpečovať výkony mestskej autobusovej dopravy v Nitre. Zámer vytvorenia vlastného dopravného podniku s možnosťou kapitálového vstupu prepravcu schválili mestskí poslanci.
viac
03.12.2017
Nitra bude na budúci rok hospodáriť s viac ako 60 miliónmi eur
Nitrianska radnica zverejnila návrh mestského rozpočtu na rok 2018. Ako sa v ňom uvádza, Nitra bude na budúci rok hospodáriť s vyrovnanými financiami, kde príjmy aj výdavky budú na úrovni 60 631 505 eur. Návrh rozpočtu budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom zasadnutí 14. decembra.
viac
17.10.2018
Mestskí poslanci sa zídu poslednýkrát pred komunálnymi voľbami
Nitrianski mestskí poslanci sa vo štvrtok (18. 10.) zídu poslednýkrát pred novembrovými komunálnymi voľbami.
viac
12.01.2019
Obyvatelia mesta sa môžu prihlásiť do komisií mestského zastupiteľstva
Mesto Trnava ponúka občanom už v druhom volebnom období možnosť stať sa členmi komisií mestského zastupiteľstva a výborov mestských častí (VMČ). Doplnia tak počty poslancov, ktorí boli do komisií a VMČ zvolení na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva vo volebnom období 2018 – 2022.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.48 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %