Utorok 11.12.2018
Dnes má meniny 
Hilda
4°C Bratislava
27.09.2018 10:50

V Moškovci a Slovenskom Pravne neprejavil nikto záujem o funkciu starostu


Rokokovy kaštieľ v Slovenskom Pravne


V dvojici obcí v okrese Turčianske Teplice si nebudú v novembrových komunálnych voľbách tamojší obyvatelia voliť starostu. O funkciu totiž v Moškovci a Slovenskom Pravne neprejavil nikto záujem. TASR to potvrdil prednosta Okresného úradu v Turčianskych Tepliciach Miroslav Kovalčík.


 V Slovenskom Pravne žije v súčasnosti do 1000 obyvateľov. "Za posledné štyri roky sme v obci veľa spravili. Nekandidujem pre môj zhoršujúci sa zdravotný stav, ktorý som pri výkone svojej funkcie zanedbávala," povedala pre TASR starostka Eva Pálešová, ktorá podľa svojich slov cíti, že by bolo nezodpovedné kandidovať, keď vie, že by právomoci starostky nemohla plnohodnotne vykonávať.       

V novembri si obyvatelia Slovenského Pravna tak budú voliť iba poslancov obecného zastupiteľstva. O sedem poslaneckých stoličiek tam prejavilo záujem desať kandidátov. 

Rovnaká situácia je aj v Moškovci, ktorý má asi 60 obyvateľov. Súčasná starostka Anna Staňová, ktorá obec vedie štvrté volebné obdobie, rovnako nekandiduje a nenašiel sa nikto, kto by ju chcel nahradiť.       

Obe obce by tak do vypísania doplňujúcich volieb do orgánov samosprávy obcí mali viesť súčasné starostky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.03.2016
Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska navštívili bruselské inštitúcie EÚ
Bratislava – 11. marca 2016 - V dňoch 9. a 10. marca 2016 sa v Bruseli uskutočnili pracovné stretnutia zástupcov ZMOS s podpredsedom EK a komisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom, stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom a prezidentom Výboru regiónov Marku Markkulom.
viac
21.12.2016
Trstená si bude nového primátora voliť 8. apríla, voľby budú aj inde
Trstená si bude nového primátora voliť v sobotu 8. apríla 2017. Spolu s ňou bude starostov a miestnych poslancov vyberať ďalších vyše 20 obcí.
viac
12.11.2018
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie
Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov.
viac
14.11.2018
Andrej Kulik zažil počas 32 rokov na čele obce viac pozitívneho
Starostu obce Dlhé Klčovo vo Vranovskom okrese Andreja Kulika vystrieda po desiatkach rokov Ľubica Zubková (nezávislá), ktorá pracuje na tamojšom obecnom úrade päť rokov. V sobotňajších komunálnych voľbách získala 292 hlasov, čo predstavuje 45,62 percenta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.90 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %