Pondelok 24.06.2019
Dnes má meniny 
Ján
°C
27.09.2018 10:50

V Moškovci a Slovenskom Pravne neprejavil nikto záujem o funkciu starostu


Rokokovy kaštieľ v Slovenskom Pravne


V dvojici obcí v okrese Turčianske Teplice si nebudú v novembrových komunálnych voľbách tamojší obyvatelia voliť starostu. O funkciu totiž v Moškovci a Slovenskom Pravne neprejavil nikto záujem. TASR to potvrdil prednosta Okresného úradu v Turčianskych Tepliciach Miroslav Kovalčík.


 V Slovenskom Pravne žije v súčasnosti do 1000 obyvateľov. "Za posledné štyri roky sme v obci veľa spravili. Nekandidujem pre môj zhoršujúci sa zdravotný stav, ktorý som pri výkone svojej funkcie zanedbávala," povedala pre TASR starostka Eva Pálešová, ktorá podľa svojich slov cíti, že by bolo nezodpovedné kandidovať, keď vie, že by právomoci starostky nemohla plnohodnotne vykonávať.       

V novembri si obyvatelia Slovenského Pravna tak budú voliť iba poslancov obecného zastupiteľstva. O sedem poslaneckých stoličiek tam prejavilo záujem desať kandidátov. 

Rovnaká situácia je aj v Moškovci, ktorý má asi 60 obyvateľov. Súčasná starostka Anna Staňová, ktorá obec vedie štvrté volebné obdobie, rovnako nekandiduje a nenašiel sa nikto, kto by ju chcel nahradiť.       

Obe obce by tak do vypísania doplňujúcich volieb do orgánov samosprávy obcí mali viesť súčasné starostky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Trstená si bude nového primátora voliť 8. apríla, voľby budú aj inde
Trstená si bude nového primátora voliť v sobotu 8. apríla 2017. Spolu s ňou bude starostov a miestnych poslancov vyberať ďalších vyše 20 obcí.
viac
12.11.2018
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie
Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov.
viac
14.11.2018
Andrej Kulik zažil počas 32 rokov na čele obce viac pozitívneho
Starostu obce Dlhé Klčovo vo Vranovskom okrese Andreja Kulika vystrieda po desiatkach rokov Ľubica Zubková (nezávislá), ktorá pracuje na tamojšom obecnom úrade päť rokov. V sobotňajších komunálnych voľbách získala 292 hlasov, čo predstavuje 45,62 percenta.
viac
13.12.2018
Nový starosta stále neprevzal funkciu, končiaci nezvolal zastupiteľstvo
Novozvolený starosta obce Brzotín v okrese Rožňava Tibor Garay sa stále neujal svojej funkcie. Ako uviedol pre TASR, dosluhujúci starosta Pavol Gašpar totiž nezvolal v zákonnom termíne do 10. decembra ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva, na ktorom by mu funkciu odovzdal.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %