Streda 12.12.2018
Dnes má meniny 
Otília
2°C Bratislava
20.03.2018 01:03

V Mestskom sade v Žiari nad Hronom chystajú ovocinársky kurz


Ilustračná snímka - Sad Štefana Moysesa


V Mestskom sade, ktorý v žiarskom Parku Štefana Moysesa vysadili na jeseň minulého roka, chystajú prvé podujatie. Pre všetkých pestovateľov a záhradkárov prichystalo mesto v sobotu 24. marca praktický ovocinársky kurz.


Účastníci sa na ňom dozvedia ako založiť korunu, ako vrúbľovať a hovoriť sa bude aj o záchrane starých odrôd.      

 "Počas kurzu bude priestor na diskusiu priamo v sade. Účastníci kurzu si môžu so sebou odniesť vrúble starých odrôd jabloní, hrušiek, čerešní, sliviek," informuje mesto na svojej stránke s tým, že kurz je zdarma a nie je potrebné sa naň prihlasovať.       

Mestský sad v Parku Štefana Moysesa sa rozprestiera na ploche približne 1,2 hektára. Nachádza sa v ňom 91 starých odrôd ovocných stromov. Takýto sad sa tu nachádzal aj v minulosti, o stromy sa staral sám biskup Štefan Moyses, po ktorom nesie park pomenovanie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.03.2018
Žiarčania budú môcť využívať novú cyklotrasu
Nová cyklotrasa v Žiari nad Hronom bude mať viac ako tri kilometre. Začínať bude na severe mesta a končiť až v priemyselnom parku.
viac
04.04.2018
Samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje cyklochodník naprieč mestom
Žiarska samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje 3,7 kilometra dlhý cyklochodník spájajúci mesto s priemyselným parkom. Zákazku v predpokladanej hodnote takmer 497-tis. eur bez DPH obstaráva mesto prostredníctvom elektronického systému Josephine.
viac
07.05.2018
Okrúhle výročie vzniku 1.ČSR chce Žiar nad Hronom osláviť i s partnerským mestom
Žiarska samospráva plánuje veľké oslavy 100. výročia vzniku 1. Československej republiky. Poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili na tento účel 10-tis. eur.
viac
21.05.2018
Dažďovú vodu z mestských objektov chcú zachytávať a využívať
V Žiari nad Hronom chcú zachytávať a ďalej využívať dažďovú vodu z mestských objektov. Na projekt by chcela samospráva získať prostriedky z eurofondov, aktuálne pripravuje projektovú dokumentáciu, za ktorú podľa zverejnených dokumentov zaplatí 17.880 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %