Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
20.03.2018 01:03

V Mestskom sade v Žiari nad Hronom chystajú ovocinársky kurz


Ilustračná snímka - Sad Štefana Moysesa


V Mestskom sade, ktorý v žiarskom Parku Štefana Moysesa vysadili na jeseň minulého roka, chystajú prvé podujatie. Pre všetkých pestovateľov a záhradkárov prichystalo mesto v sobotu 24. marca praktický ovocinársky kurz.


Účastníci sa na ňom dozvedia ako založiť korunu, ako vrúbľovať a hovoriť sa bude aj o záchrane starých odrôd.      

 "Počas kurzu bude priestor na diskusiu priamo v sade. Účastníci kurzu si môžu so sebou odniesť vrúble starých odrôd jabloní, hrušiek, čerešní, sliviek," informuje mesto na svojej stránke s tým, že kurz je zdarma a nie je potrebné sa naň prihlasovať.       

Mestský sad v Parku Štefana Moysesa sa rozprestiera na ploche približne 1,2 hektára. Nachádza sa v ňom 91 starých odrôd ovocných stromov. Takýto sad sa tu nachádzal aj v minulosti, o stromy sa staral sám biskup Štefan Moyses, po ktorom nesie park pomenovanie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.04.2018
Samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje cyklochodník naprieč mestom
Žiarska samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje 3,7 kilometra dlhý cyklochodník spájajúci mesto s priemyselným parkom. Zákazku v predpokladanej hodnote takmer 497-tis. eur bez DPH obstaráva mesto prostredníctvom elektronického systému Josephine.
viac
07.05.2018
Okrúhle výročie vzniku 1.ČSR chce Žiar nad Hronom osláviť i s partnerským mestom
Žiarska samospráva plánuje veľké oslavy 100. výročia vzniku 1. Československej republiky. Poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili na tento účel 10-tis. eur.
viac
22.12.2018
Primátorský punč pomôže občianskemu združeniu Okáčik
Námestím Matice slovenskej v Žiari nad Hronom v stredu po celý deň rozvoniaval vianočný punč. Pod patronátom primátora Petra Antala tu od predpoludnia prebiehal charitatívny predaj obľúbeného zimného nápoja.
viac
27.12.2018
Na hrade Šášov chystajú Večer želaní
Milovníci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na predsilvestrovský večerný výstup na hrad Šášov. Večernú atmosféru hradu si budú môcť vychutnať v sobotu 29. decembra počas podujatia Večer želaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %