Nedeľa 22.04.2018
Dnes má meniny 
Slavomír
26.5°C Bratislava
20.03.2018 01:03

V Mestskom sade v Žiari nad Hronom chystajú ovocinársky kurz


Ilustračná snímka - Sad Štefana Moysesa


V Mestskom sade, ktorý v žiarskom Parku Štefana Moysesa vysadili na jeseň minulého roka, chystajú prvé podujatie. Pre všetkých pestovateľov a záhradkárov prichystalo mesto v sobotu 24. marca praktický ovocinársky kurz.


Účastníci sa na ňom dozvedia ako založiť korunu, ako vrúbľovať a hovoriť sa bude aj o záchrane starých odrôd.      

 "Počas kurzu bude priestor na diskusiu priamo v sade. Účastníci kurzu si môžu so sebou odniesť vrúble starých odrôd jabloní, hrušiek, čerešní, sliviek," informuje mesto na svojej stránke s tým, že kurz je zdarma a nie je potrebné sa naň prihlasovať.       

Mestský sad v Parku Štefana Moysesa sa rozprestiera na ploche približne 1,2 hektára. Nachádza sa v ňom 91 starých odrôd ovocných stromov. Takýto sad sa tu nachádzal aj v minulosti, o stromy sa staral sám biskup Štefan Moyses, po ktorom nesie park pomenovanie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.03.2016
V Žiari nad Hronom bude opäť obľúbená Zóna bez peňazí
Jarný kolobeh vecí, aj tak nazvali dobrovoľníci zo Žiaru nad Hronom podujatie, ktoré chystajú na 9. apríla v Dome kultúry na Námestí Matice Slovenskej. Na dobre známu Zónu bez peňazí pozývajú Žiarčanov už po druhý raz.
viac
04.12.2017
V Žiari nad Hronom začala opäť pôsobiť občianska poriadková služba
V Žiari nad Hronom začala od decembra opäť pôsobiť občianska poriadková služba. V uplynulom mesiaci vybralo mesto vo výberovom konaní jej ôsmich členov, na miesto koordinátorky uspela žena.
viac
07.03.2018
Žiarčania budú môcť využívať novú cyklotrasu
Nová cyklotrasa v Žiari nad Hronom bude mať viac ako tri kilometre. Začínať bude na severe mesta a končiť až v priemyselnom parku.
viac
04.04.2018
Samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje cyklochodník naprieč mestom
Žiarska samospráva hľadá firmu, ktorá vybuduje 3,7 kilometra dlhý cyklochodník spájajúci mesto s priemyselným parkom. Zákazku v predpokladanej hodnote takmer 497-tis. eur bez DPH obstaráva mesto prostredníctvom elektronického systému Josephine.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.10 %