Štvrtok 27.06.2019
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
26.07.2018 10:41

V meste budú revitalizovať park ako súčasť chráneného územia


Snímka zdroj: historickeparky.eu


Mesto Sládkovičovo bude revitalizovať chránené územie – Sládkovičovský park. Projektová dokumentácia, ktorú zadalo vypracovať, má v maximálne možnej miere zachovávať jednotlivé historické prvky parku pri rešpektovaní požiadaviek ochranárov aj pamiatkarov.


Dokumentácia k revitalizácii parku bude dokončená do konca augusta, informoval primátor Sládkovičova Anton Szabó. Poznamenal, že už desať rokov sa snažia park upraviť, ale až v tomto období im Krajský pamiatkový úrad v Trnave a Štátna ochrana prírody SR, Chránená krajinná oblasť Dunajské Luhy vyhoveli. „V súčasnosti prebieha dendrologický prieskum drevín parku, ale existuje už aj návrh na rekonštrukciu jestvujúcich a dobudovanie nových chodníkov. Po odsúhlasení projektovej dokumentácie ešte v tomto roku začneme revitalizáciu mestského parku v Sládkovičove,“ dodal.       

Chránený areál – Sládkovičovský park je zapísaný v zozname chránených oblastí, platí tu štvrtý stupeň ochrany. Plánovaný rozsah prác sa týka nielen úpravy chodníkov a dendrologického prieskumu či navrhnutia postupu ošetrenia jestvujúcich drevín alebo výsadby nových, ale tiež úpravy pódia, jazierka, vybudovania závlahového systému, nového verejného osvetlenia a kamerového systému, výsadby kríkov k oploteniu, osadenia lavičiek, úpravy okolia drevín a trávnatých plôch.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
29.08.2016
V Radaticiach chcú okolo miestneho kaštieľa zriadiť park
Centrum dedinky Radatice, okres Prešov, zdobí neskoroklasicistický kaštieľ z polovice 19. storočia. Ten bol pôvodne sídlom tamojších zemepánov, dnes je tu obecný úrad, knižnica a spoločenské miestnosti využívajú aj miestni seniori.
viac
11.10.2016
Po vynovení bude park slúžiť ako ateliér pre výtvarníkov
Aj ako ateliér pre mladých výtvarníkov bude slúžiť park pri Kultúrnom dome v Žarnovici, ktorý v týchto dňoch revitalizujú. Obnova priestranstva, ktoré bolo v posledných rokoch neupravené, tak dá bodku za úpravou objektu a jeho okolia.
viac
12.04.2017
Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy
Keď je v lete v okolí obchodného centra v susedstve bratislavského Sadu Janka Kráľa teplota 33 stupňov, jeho čierna strecha je rozpálená na 50. V korunách stromov v sade je to však len 17,5 stupňa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %