Utorok 23.04.2019
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
03.05.2016 12:20

V Margecanoch sa na výročnom zasadaní zišli členovia ZMO Hnileckého regiónu


Snímka: zmohr


Za Košický samosprávny kraj sa na rokovaní, ktoré sa konalo v Margecanoch 3. marca, zúčastnili aj zástupcovia Úradu Košického samosprávneho kraja - Ladislav Olexa a Marek Mitterpák. Združenie miest a obcí Slovenska na zasadaní zastupoval výkonný podpredseda Milan Muška.


Rokovanie, na ktorom sa zúčastnilo 17 členov združenia (dvaja sa ospravedlnili), otvoril a viedol predseda Združenia miest a obcí Hnileckého regiónu (ZMOHR), starosta Margecian Igor Petrík.

Tajomníčka ZMOHR Jana Tóthová potom prítomným predložila správu o plnení rozpočtu za minulý rok a návrh rozpočtu na rok 2016, ktorú účastníci schválili.

Voľba delegátov na 27. snem ZMOS

Účastníci rokovania potom pristúpili k voľbe delegátov na 27. snem ZMOS, ktorý sa uskutoční 18. a 19. mája v bratislavskej Inchebe. Rozhodli, že ZMOHR budú na sneme zastupovať Štefan Kováč, starosta obce Kluknava, Pavol Lukáš, starosta obce Prakovce, Milan Grega, starosta obce Veľký Folkmár a Blanka Vargová, starostka obce Helcmanovce. Ako člen Rady ZMOS sa na sneme zúčastní predseda ZMOHR Igor Petrík. Za náhradníkov zvolili Štefana Tulipána, starostu obce Žakarovce a Vladimíra Kišáka, starostu obce Závadka.

Vystúpenie M. Mušku a zástupcov KSK

Slova sa potom ujal výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Milan Muška, ktorý prítomných informoval o plánovanom financovaní verejnej správy a dofinancovaní prenesených kompetencií; stretnutí s NKÚ a o prebiehajúcich kontrolách na samosprávach; prebiehajúcej inventúre dát k výrubu daní; výstavbe bytov – prípadnom odkúpení bytov, kde vlastníkom je/bude obec; pripomienkach k Zmluve o NFP; kontrolách VO s tým, aby jediným oprávneným bol ÚVO, ako aj návrhu zvýšiť limit pre verejné obstarávanie.

Viac v Obecných novinách č. 17-18/2016 na str. 10

Autor: (zmohr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Odkaz z Bardejova: Podporme sa navzájom, nesúperme, ale spolupracujme
Na svojom výročnom sneme sa 16. marca v Bardejove zišli členovia Regionálneho združenia miest a obcí Šariša. ZMOS na zasadaní zastupoval jeho výkonný podpredseda Milan Muška.
viac
19.04.2016
Pokračovanie Nórskeho finančného mechanizmu je dobrá správa
Združenie miest a obcí Slovenska víta dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a Nórskym kráľovstvom o pokračovaní Nórskeho finančného mechanizmu na ďalších sedem rokov.
viac
11.04.2018
Rada ZMOS sa zišla na svojom 17. rokovaní
Program zasadnutia, ktoré sa uskutočnilo 10. a 11. apríla, sa sústredil na prípravu májového snemu, aktuálnu legislatívu a ekonomické témy. Rokovanie otvoril predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora. Okrem obligatórnych bodov Rada ZMOS prerokovala 11 materiálov.
viac
12.09.2018
Ocenenie spolupráce medzi ZMOS a SMO ČR pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR
Mimoriadny snem nášho partnerského združenia Svazu měst a obcí České republiky nebol len o aktuálnych témach českých miest a obcí, ale aj o ocenení spolupráce medzi našimi partnerskými združeniami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.48 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %