Sobota 24.08.2019
Dnes má meniny 
Bartolomej
°C
13.02.2016 10:00

V Liptovskom Mikuláši bojujú proti bioplynovej stanici petíciou


V Liptovskom Mikuláši vyrastá bioplynová stanica, proti ktorej sa ohradili stovky ľudí. (Foto: Pixabay.com)


Takmer 1700 ľudí podpísalo v priebehu piatich týždňov petíciu proti výstavbe bioplynovej stanice. Má stáť v blízkosti obytnej zóny a cintorína.


Obyvatelia chcú touto aktivitou zabrániť realizácii projektu zariadenia na spracovanie odpadu najmä z priemyselnej sféry v objeme takmer 20-tisíc ton ročne, ktoré by malo vyrásť za garážami pri Vrbickom cintoríne. Obávajú sa zápachu, zníženia kvality životného prostredia a v neposlednom rade majú strach aj o svoje zdravie.

Očakávame, že sa výstavba zastaví, lebo takáto stavba nepatrí do vytipovanej lokality blízkosti obytnej zóny, problém tiež vidíme v nedôstojnosti, keďže sa stavba má nachádzať pri najväčšom cintoríne v Mikuláši,“ objasnil predseda petičného výboru Ján Bonko, ktorý petíciu minulý týždeň podal na miestnej radnici.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 17.

Autor: (čapč)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2019
Zamestnanci MsÚ budú úradovať v parku, chcú byť bližšie k ľuďom
Posledné dve augustové stredy budú pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny z dolnokubínskej radnice úradovať v Parku Martina Kukučína. Obyvateľom poskytnú užitočné informácie a služby súvisiace prevažne so začiatkom školského roka.
viac
19.08.2019
Mesto získalo financie na budovanie vodozádržných opatrení
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. V rámci projektu vybuduje zavlažovací systém na mestskom štadióne, ktorý bude na zavlažovanie využívať dažďovú vodu.
viac
17.08.2019
Žilina úspešne ukončila implementáciu projektu SOLEZ
Mesto Žilina sa pred troma rokmi zapojilo do projektu SOLEZ zameraného na znižovanie uhlíkových emisií. S jeho implementáciou sa v týchto dňoch končí.
viac
19.08.2019
V južnej delovej bašte hradu Hrušov vzniká vyhliadková terasa
V južnej delovej bašte hradu Hrušov v okrese Zlaté Moravce vzniká vyhliadková terasa. Jej obnovu a položenie dubových trámov na treťom podlaží hradu zabezpečili dobrovoľníci z občianskeho združenia Leustach, ktorí hrad obnovujú od roku 2004. Realizáciu projektu finančne podporila Nadácia EPH.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.74 %