Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
10.03.2019 12:35

V Košiciach začína premávať Dobrý trolejbus, informovať bude o dobrovoľníctve


Ilustračná snímka, zdroj: kosice-estranky


Mesto Košice začína informačnú kampaň o aktivitách v tomto roku, počas ktorého nesie titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Spúšťa webovú stránku www.srdcevmeste.sk a pravidelné nedeľné propagačné jazdy Dobrého trolejbusu. Premiérová jazda sa začne v nedeľu o 14.00 h.


Počas propagačných jázd budú v trolejbuse dobrovoľníci informovať o svojich aktivitách, na ktoré sa bude možné aj prihlásiť. „Zvolili sme možno netradičnú formu propagácie, ale verím, že splní účel. V Dobrom trolejbuse dávame možnosť pozývať na dobrovoľnícke aktivity a informovať o nich nielen dobrovoľnícke združenia, ale aj organizátorov rôznych kultúrnych, športových alebo spoločenských podujatí či iných organizácií, predstaviteľov škôl alebo domovov dôchodcov, ktoré by potrebovali pomoc dobrovoľníkov,“ uviedla námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová.       

Na spomínanej webovej stránke budú okrem iného postupne zverejnené informácie o podujatiach a iniciatívach pre dobrovoľníkov v Košiciach. V budúcnosti by sa mala stať portálom pre dobrovoľnícke aktivity nielen v Košiciach, ale aj blízkom okolí. Je tam zverejnená aj výzva na podporu dobrovoľníctva. Ako Gurbáľová pripomenula, na dobrovoľnícke projekty je z rozpočtu mesta v tomto roku vyčlenených 15.000 eur, žiadať o ne je možné na základe všeobecne záväzného nariadenia mesta o dotáciách.

Dobrý trolejbus, ktorý zdobia kresby detí základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, bude premávať vždy v nedeľu v čase od 14. do 18. hodiny v 45-minútových intervaloch z nástupnej zastávky na Námestí Osloboditeľov na Sídlisko KVP a zastavovať bude na zvyčajných zastávkach. O odchodoch bude informovať aj informačná tabuľa na zastávke, kde si u dobrovoľníkov bude potrebné jazdu rezervovať.       

„Ide o trolejbus Škoda 14 TrM a jeho návrat do košickej mestskej hromadnej dopravy je príspevkom Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) do informačnej kampane aktivít Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva,“ uviedol generálny riaditeľ DPMK Vladimír Padyšák.       

Košice získali titul Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva 2019 ako prvé mesto z krajín strednej a východnej Európy a šieste európske mesto v poradí. Titul udeľuje európske dobrovoľnícke centrum od roku 2013.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2016
Detská železnica oslávi 60. výročie dokončenia trate
Deň plný pary, atraktívneho programu či prevádzky štyroch rušňov zažijú návštevníci vo štvrtok 1. septembra na historickej úzkorozchodnej železnici v Čermeľskom údolí.
viac
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
26.11.2017
Medzi Košicami a Prešovom bude premávať mikulášsky vlak
Už v sobotu 2. decembra na trati medzi Košicami a Prešovom budete môcť zazrieť nielen populárne historické motoráky Magdu a Ľubku, ale aj samotného Mikuláša, anjelov a čerta. Miesto v nostalgickom mikulášskom vlaku je možné si po prvýkrát rezervovať už aj online.
viac
28.12.2017
Detský Silvester na železnici aj v tomto roku
Detský Silvester na trati bude aj v tomto roku, no o deň skôr! Navyše výnimočne nie v Čermeľskom údolí, ale na „veľkej“ železnici s odchodom z Hlavnej stanice už túto sobotu o 9:30 hod.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %