Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
12.05.2016 11:05

V Košiciach vyrástol tretí zimný štadión


Zdroj: (tasr).


Nový zimný štadión Aréna Sršňov postavili na sídlisku Košického vládneho programu (KVP) v blízkosti Základnej školy Drábov. Vybudoval ho súkromný investor, ktorý si pozemky od mesta prenajal na 30 rokov.


Po Steel Aréne a Crow Aréne je to tretí zimný štadión v meste.      

"Myšlienka vybudovania zimného štadióna vznikla už pred šiestimi rokmi, keď sme boli navštíviť pána Gáboríka v Trenčíne, ktorý nám veľmi rád poukazoval svoj štadión. Inšpirovali sme sa a podarilo sa nám to dotiahnuť do konca. Dnes môžeme povedať, že spúšťame ľadovú plochu," uviedol Marek Mergleský z košickej spoločnosti FLM, s.r.o.      

Ako tvrdí, keď začínali s projektom, bol v Košiciach len starší štadión Lokomotívy. Dnes ich je už podľa jeho slov viac. "Napriek tomu si myslím, že nebude problém s obsadenosťou ľadu. Vieme ponúknuť ľadovú plochu základným a materským školám, záujemcom z radov klubov, športovej verejnosti aj ľuďom tu z okolia sídliska KVP. Projekt výstavby zimného štadióna nás vyšiel na 2 milióny eur," priblížil Mergleský.      

V interiéri štadióna osadili fotografie z histórie slovenského a československého hokeja. "Vo vstupnej hale máme zavesené fotografie z 30. rokov minulého storočia," uviedol Mergleský.      

Súčasťou areálu je i multifunkčné ihrisko. "Myšlienka od začiatku celého projektu bola prepojiť hokejbal s hokejom a hľadali sme na to aj vhodný pozemok. Hokejbalové ihrisko je momentálne vo výstavbe, plánujeme ho dokončiť v auguste tohto roka. Budeme radi, ak od septembra vrátime do Košíc po približne desiatich rokoch slovenskú hokejbalovú extraligu mužov aj detí," dodal Mergleský.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Zimný štadión v Kežmarku by mal byť dokončený do konca roka 2017
Radnici mesta Kežmarok v ostatných dňoch prišiel na účet príspevok jeden milión eur od vlády, ktoré sú určené na rekonštrukciu zimného štadióna.
viac
30.05.2017
Začali sa práce na Košickej futbalovej aréne
Dnes (30. 5.) o 9. hodine prebehlo odovzdanie a prevzatie staveniska stavby „Košická futbalová aréna – príprava územia".
viac
27.09.2017
Mesto investuje do rekonštrukcií štadiónov približne 160 000 eur
Mesto Dolný Kubín investuje tento rok do rekonštrukcií zimného a letného štadióna približne 160 000 eur, vrátane finančnej podpory 70 000 eur od Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
viac
28.09.2018
Skalica predáva mantinely a plexisklá zo zimného štadióna mestu Šaľa
Skalickí mestskí poslanci odsúhlasili na stredajšom (26. 9.) rokovaní odpredaj nadbytočného majetku Správy mestského majetku (SMM).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %