Streda 21.08.2019
Dnes má meniny 
Jana
°C
15.02.2016 09:15

V Kapušanoch má človek a ľudskosť prvé miesto


Staré zvyklosti sú v Kapušanoch stále živé. (Foto: archív)


Otvorenie denného stacionára, návšteva z poľskej gminy Czorsztyn, reprezentačný ples, Cena starostu obce – týmito podujatiami sa začal ďalší rok v spoločenskom živote obce Kapušany, ktorá v národnej súťaži Dedina roka 2015 a v relácii NAJ dedinka Slovenska získala 3. miesto.


Pondelok 11. januára bol dňom, ktorý sa zapíše do novodobej histórie našej obce. Tento deň, ktorý podľa slov A. Gmitterovej (štatutárnej zástupkyne prevádzkovateľa) bol prechodom z hmotnej prípravy do vytvorenia živého spoločenstva klientov a pracovníkov – duše denného stacionára. Mnohí sa v spomienkach vrátili späť, keď do tejto budovy z roku 1890 chodili ešte ich rodičia do školy, neskôr sem súčasní klienti vodili deti a vnúčatá do materskej školy a teraz do vynovených priestorov chodievajú oni.

Posledný januárový víkend patril rozlúčke s fašiangami. V sobotu sme mali možnosť vidieť, ako to vyzeralo na tradičnej zabíjačke, deti mali názornú hodinu biológie a my starší sme pospomínali, ako to vyzeralo kedysi, keď sa pri tejto práci zišla širšia rodina, ako boli rozdelené úlohy a ako bolo veselo. Veselo nám bolo pri speve a tanci FS Kapušančan a smutno, keď sme basu „pochovali“ na čas nadchádzajúceho pôstu v podaní členov skupiny Geriatria.

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 21.

Autor: (Mária Majirská - OÚ Kapušany)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2019
Obec Ostrá Lúka predala kaštieľ, nový majiteľ chce doň vrátiť históriu
Kaštieľ v Ostrej Lúke v okrese Zvolen je už v rukách súkromného vlastníka. Obec rozhodnutím obecného zastupiteľstva pred niekoľkými týždňami rozhodla po viac ako dvojročnom úsilí o predaji svojho 5/6 podielu fyzickej osobe z Bratislavy za 250-tis. eur.
viac
14.08.2019
Historický vozeň na košickej detskej železničke zničilo nákladné auto
Do odstavených vagónov Košickej detskej historickej železnice narazilo dnes dopoludnia nákladné auto s cisternou.
viac
16.08.2019
Na motozraze budú spanilá jazda, adrenalínové šou i hod mobilom
Zemplínska Šírava sa od štvrtka na tri dni stala centrom diania 18. ročníka Medzinárodného motozrazu Sveta motocyklov. Prvú spoločnú jazdu absolvovali motocyklisti už vo štvrtok večer, ich cieľom boli Michalovce.
viac
14.08.2019
O podpore výstavby nových spaľovní komunálnych odpadov rozhodne až budúca vláda
Nedávne rozhodnutie slovenského envirorezortu podporiť 15 miliónmi eur z eurofondov výstavbu bioplynových staníc je jedným z krokov, ktoré by mali prispieť k znižovaniu objemu a následnej likvidácii zmiešaných komunálnych odpadov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.38 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.88 %