Streda 23.05.2018
Dnes má meniny 
Želmíra
24.1°C Bratislava
25.01.2018 12:37

V Galovanoch vybudujú 260-metrový úsek kanalizácie


Obec Galovany. Snímka: (tasr).


Do jednej z najmenších liptovských obcí Galovany pribudne na jar vyše 260 metrov dlhý úsek kanalizácie. Obecnej samospráve sa podarilo získať na jej realizáciu dotáciu vo výške 76 000 eur, po dokončení úseku bude odkanalizovaná približne tretina obce.


„Verejnú súťaž vyhrala spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš. Podľa zmluvy by realizácia mala trvať do desiatich dní,“ priblížil starosta Galovian Miroslav Kubáň s tým, že kanalizáciu sa snažia v obci zaviesť už 25 rokov. „Obyvateľov totiž nie je ani 300 a z obecného rozpočtu sa dá investovať len do základných vecí. Niektoré úseky kanalizácie boli vybudované už dávnejšie, robíme teda pomaly a po častiach“ vysvetlil Kubáň.

Po dokončení tohto úseku chce starosta požiadať aj o prostriedky na zaasfaltovanie komunikácie, ktorá bude zasiahnutá výkopovými prácami. „Aby sa opravilo to, čo sa pokazí. Pozemok pod cestou však nie je obecný, fyzicky nám patrí len teleso cesty. Preto zostáva vec v štádiu riešenia,“ povedal.

Rekonštrukciu by podľa Kubáňa potreboval aj obecný kultúrny dom, ktorý postavili ešte v roku 1959, no do dnešného dňa je v pôvodnom stave. Vlani na ňom vymenili okná za obecné peniaze. „Momentálne by sme potrebovali opraviť strechu aj odvlhčiť steny,“ dodal starosta s tým, že v súčasnosti čakajú, ako skončí vyhodnotenie žiadosti obce o finančný príspevok na jeho rekonštrukciu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2016
Pri budovaní kanalizácie pomohli obci aj financie zo Švajčiarska
Novú čistiareň odpadových vôd (ČOV) a kanalizáciu dnes slávnostne odovzdali v obci Dvorníky pri Hlohovci.
viac
01.12.2017
Ministerstvo školstva rozdelilo na telocvične 5,7 mil. eur
Spolu 61 projektov na dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční podporí v tomto roku Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci výzvy zameranej na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy.
viac
18.01.2018
Komárno finančne podporí projekty zamerané na zlepšenie kvality života
Mesto Komárno vo svojom rozpočte na rok 2018 schválilo 10 000 eur na financovanie projektov, ktorých cieľom je zlepšenie kvality života, životného prostredia a ochrana prírodných hodnôt.
viac
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %