Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-7°C Bratislava
25.01.2018 12:37

V Galovanoch vybudujú 260-metrový úsek kanalizácie


Obec Galovany. Snímka: (tasr).


Do jednej z najmenších liptovských obcí Galovany pribudne na jar vyše 260 metrov dlhý úsek kanalizácie. Obecnej samospráve sa podarilo získať na jej realizáciu dotáciu vo výške 76 000 eur, po dokončení úseku bude odkanalizovaná približne tretina obce.


„Verejnú súťaž vyhrala spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš. Podľa zmluvy by realizácia mala trvať do desiatich dní,“ priblížil starosta Galovian Miroslav Kubáň s tým, že kanalizáciu sa snažia v obci zaviesť už 25 rokov. „Obyvateľov totiž nie je ani 300 a z obecného rozpočtu sa dá investovať len do základných vecí. Niektoré úseky kanalizácie boli vybudované už dávnejšie, robíme teda pomaly a po častiach“ vysvetlil Kubáň.

Po dokončení tohto úseku chce starosta požiadať aj o prostriedky na zaasfaltovanie komunikácie, ktorá bude zasiahnutá výkopovými prácami. „Aby sa opravilo to, čo sa pokazí. Pozemok pod cestou však nie je obecný, fyzicky nám patrí len teleso cesty. Preto zostáva vec v štádiu riešenia,“ povedal.

Rekonštrukciu by podľa Kubáňa potreboval aj obecný kultúrny dom, ktorý postavili ešte v roku 1959, no do dnešného dňa je v pôvodnom stave. Vlani na ňom vymenili okná za obecné peniaze. „Momentálne by sme potrebovali opraviť strechu aj odvlhčiť steny,“ dodal starosta s tým, že v súčasnosti čakajú, ako skončí vyhodnotenie žiadosti obce o finančný príspevok na jeho rekonštrukciu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2016
Pri budovaní kanalizácie pomohli obci aj financie zo Švajčiarska
Novú čistiareň odpadových vôd (ČOV) a kanalizáciu dnes slávnostne odovzdali v obci Dvorníky pri Hlohovci.
viac
15.01.2018
V obci Babiná budú deti od septembra chodiť do novej škôlky
V Babinej bude najmenším obyvateľom obce od septembra slúžiť nová materská škola (MŠ). Momentálne sa stavia na mieste pôvodnej budovy MŠ, ktorá pochádzala ešte z konca 19. storočia.
viac
18.01.2018
Šaľa vyčlenila 10 000 eur na podporu kultúrnych aktivít
Inštitúcie i jednotlivci môžu do 23. februára podávať na Mestský úrad v Šali žiadosti o dotácie, ktoré sú určené na podporu kultúrnych aktivít. V roku 2018 má magistrát na tento účel vyčlenených 10 000 eur.
viac
26.01.2018
Mesto Holíč získalo dotáciu na Koniareň viac ako pol milióna eur
Mesto Holíč získalo z Ministerstva kultúry (MK) SR dotáciu vo výške 588 860 eur. Finančné zdroje sú viazané na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Holíčsky zámok – Koniareň. Zmluva bola zverejnená v Centrálnom registri zmlúv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %