Streda 20.09.2017
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
11.6°C Bratislava
29.08.2017 09:10

V centre mesta otvorili pumptrackovú dráhu pre bajkerov


Snímka zdroj: (tasr).


V Novákoch otvorili pumptrackovú dráhu. Na špeciálnom športovisku nájdu športové vyžitie bajkeri, ktorí tam môžu trénovať koordináciu a techniku jazdy.


"Chodili sme po rôznych bikeparkoch po Slovensku a chceli sme mať niečo bližšie, pretože všetko je vzdialené. Chceli sme hlavne spraviť niečo pre rozvoj detí, rozvoj mladých talentov. V dnešnej dobe to nie je rozvinutý šport, chceli sme ho preto priniesť aj do nášho mesta," povedal bajker Marek Gunda.       

Spomenul, že s kamarátmi pred tým, keď boli menší, jazdili na vlastných tratiach, stavali si ich v lesoch. "Časom sa začali na Slovensku otvárať bikeparky, chodili sme do bikeparku v Kálnici, tam sme vlastne videli veci, ktoré sme chceli priniesť k nám," doplnil.         

Pumptracková dráha je určená predovšetkým pre horské bicykle a bicykle BMX, tá s asfaltom aj pre kolobežky a skejtbordy, čím by sa mala stať prístupnejšou pre väčší počet ľudí aj deti. "Dá sa tu jazdiť bez reťaze, zmenou ťažiska na bicykli. Ľudia sa tu naučia jazdiť, získajú tu nové zručnosti a určite si zdokonalia jazdu. Hocikde to potom môžu využiť," vysvetlil bajker Šimon Rus. Výhodu vidí podľa svojich slov v tom, že pumptrackové športovisko je v srdci mesta, na Rastislavovej ulici. "Máme tu veľa príležitostí niekde sa najesť, máme to blízko aj domov," uzavrel.         

Výstavbu pumptrackovej dráhy financovala samospráva Novák.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.06.2016
Poprad získal dotáciu na výcvik žiakov na dopravnom ihrisku
Mesto Poprad získalo dotáciu vo výške 5308 eur od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR za projekt Bez nehody do školy, bez nehody domov!
viac
03.04.2017
Rača radikálne odmieta zámer letiska M. R. Štefánika
Vo februári prišla na mestskú časť Rača žiadosť o stanovisko, v ktorej Letisko M. R. Štefánika deklaruje zámer pristúpiť ku komplexnej rekonštrukcii vzletovej a pristávacej dráhy (VPD) 13-31 smerujúcej na Raču.
viac
02.05.2017
Žlté bicykle sú naspäť v uliciach Kežmarku
Do ulíc historického mesta Kežmarok sa po zime opäť vrátili Žlté bicykle. Požičať si ich môžu obyvatelia mesta na presun po Kežmarku. Vytvoriť komunitný systém zdieľaných bicyklov sa občianske zduženie Vlk, ktorý nikdy nespí rozhodlo po vzore Bratislavy vlani na jeseň.
viac
13.09.2017
Mestskí poslanci rozhodnú o verejnom zdieľaní bicyklov
Na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Košiciach v pondelok 18. septembra 2017 budú poslanci rokovať okrem iného aj o schválení zámeru obstarania systému formou koncesie na poskytnutie služby.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.10 %