Pondelok 25.03.2019
Dnes má meniny 
Marián
°C
10.04.2017 10:15

V Barci vyrástol moderný športový stánok


YESS CENTRUM Košice.


Jednou z priorít napĺňania titulu Košice - Európske mesto športu 2016 bolo budovanie moderných športových zariadení. V tejto aktivite Košice úspešne pokračujú aj v tomto roku.


Dôkazom je nová multifunkčná telocvičňa v Barci na Abovskej ulici, ktorú dnes (10. apríla 2017) o 8. hodine slávnostne otvoril košický primátor Richard Raši. 

Novootvorený športový stánok bude súčasťou športového komplexu, slúžiaceho pre žiakov i verejnosť. Ako prvá otvorí svoje brány menšia z dvoch telocviční, ktorú bude v dopoludňajších hodinách prioritne využívať miestna základná škola a popoludní bude okrem krúžkov k dispozícii aj verejnosti ako bedmintonová a tenisová hala. Telocvičňa má rozmery 16 x 31 metrov a jej výstavba stála 800 tisíc eur.

Po dokončení druhej haly s rozmermi 25 x 45 m dosiahnu náklady na vybudovanie celého športového komplexu v Barci 2,7 milióna eur, v plnej výške budú uhradené investorom. Väčšia hala bude mať tribúnu pre 800 divákov, pričom jej kapacita sa bude dať rozšíriť na 1500 divákov. Určená bude na basketbal, volejbal, futsal, hádzanú a floorbal pre kluby a verejnosť. Obidve športové haly budú bezbariérové a prispôsobené väčšiemu množstvu športov, s priestorom pre pánske a dámske šatne, trénerov, posilňovňu, bufet, požičovňu náradia a kancelársky priestor pre nájomcu. Investor v prednej časti vstupu postaví detský park s elektrostanicou na nabíjanie mobilov a vybuduje 25 parkovacích miest.

Primátor mesta Košice Richard Raši o otvorení novej telocvične hovorí: „Hoci sme štafetu Európskeho mesta športu odovzdali ďalej, vo vytváraní športového ducha mesta pokračujeme. Každé nové športovisko, ktoré otvoríme, môže priviesť k športovaniu mladé talenty. Tento moderný komplex v Barci zefektívni hodiny telesnej výchovy a zároveň bude lákadlom pre širokú verejnosť, ktorá tu bude môcť aktívne tráviť voľné chvíle." 

Mesto zverilo pozemok pre výstavbu telocviční Mestskej časti Košice - Barca, ktorá podpísala zmluvu s firmou Yess Sportcentrum s. r. o. cez inštitút osobitného zreteľa za jedno euro, aby namiesto telocvične, ktorú muselo mesto zbúrať pre poškodenú statiku, súkromný investor postavil v tejto mestskej časti jednu telocvičňu pre školu a druhú najmä pre verejnosť.

 

Autor: (Jozefína JAROŠOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.06.2016
Vajnory vyhlásili architektonickú súťaž na športovú halu
Bratislavská mestská časť Vajnory vyhlásila urbanisticko-architektonickú súťaž na športovú halu v lokalite Alviano.
viac
21.07.2016
Mesto sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavanou Europou
Mesto Zvolen sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavaným centrom Europa, ktoré pred časom predalo stavebníkovi, spoločnosti VAV invest B. Bystrica. Druhá časť centra sa totiž vôbec nepostavila, keď sa vlastník pozemkov dostal medzičasom do konkurzu.
viac
26.10.2016
V roku 2021 zorganizuje mesto Európsky olympijský festival mládeže
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021.
viac
16.02.2017
V Želiezovciach chcú vybudovať viacúčelovú športovú halu
Mesto Želiezovce a jeho občania majú záujem o vybudovanie nového viacúčelového športového centra pre deti a mládež, ktorého súčasťou by bola aj ľadová plocha, keďže s takouto ponukou samosprávu listom oslovil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %