Utorok 11.12.2018
Dnes má meniny 
Hilda
2°C Bratislava
10.04.2017 10:15

V Barci vyrástol moderný športový stánok


YESS CENTRUM Košice.


Jednou z priorít napĺňania titulu Košice - Európske mesto športu 2016 bolo budovanie moderných športových zariadení. V tejto aktivite Košice úspešne pokračujú aj v tomto roku.


Dôkazom je nová multifunkčná telocvičňa v Barci na Abovskej ulici, ktorú dnes (10. apríla 2017) o 8. hodine slávnostne otvoril košický primátor Richard Raši. 

Novootvorený športový stánok bude súčasťou športového komplexu, slúžiaceho pre žiakov i verejnosť. Ako prvá otvorí svoje brány menšia z dvoch telocviční, ktorú bude v dopoludňajších hodinách prioritne využívať miestna základná škola a popoludní bude okrem krúžkov k dispozícii aj verejnosti ako bedmintonová a tenisová hala. Telocvičňa má rozmery 16 x 31 metrov a jej výstavba stála 800 tisíc eur.

Po dokončení druhej haly s rozmermi 25 x 45 m dosiahnu náklady na vybudovanie celého športového komplexu v Barci 2,7 milióna eur, v plnej výške budú uhradené investorom. Väčšia hala bude mať tribúnu pre 800 divákov, pričom jej kapacita sa bude dať rozšíriť na 1500 divákov. Určená bude na basketbal, volejbal, futsal, hádzanú a floorbal pre kluby a verejnosť. Obidve športové haly budú bezbariérové a prispôsobené väčšiemu množstvu športov, s priestorom pre pánske a dámske šatne, trénerov, posilňovňu, bufet, požičovňu náradia a kancelársky priestor pre nájomcu. Investor v prednej časti vstupu postaví detský park s elektrostanicou na nabíjanie mobilov a vybuduje 25 parkovacích miest.

Primátor mesta Košice Richard Raši o otvorení novej telocvične hovorí: „Hoci sme štafetu Európskeho mesta športu odovzdali ďalej, vo vytváraní športového ducha mesta pokračujeme. Každé nové športovisko, ktoré otvoríme, môže priviesť k športovaniu mladé talenty. Tento moderný komplex v Barci zefektívni hodiny telesnej výchovy a zároveň bude lákadlom pre širokú verejnosť, ktorá tu bude môcť aktívne tráviť voľné chvíle." 

Mesto zverilo pozemok pre výstavbu telocviční Mestskej časti Košice - Barca, ktorá podpísala zmluvu s firmou Yess Sportcentrum s. r. o. cez inštitút osobitného zreteľa za jedno euro, aby namiesto telocvične, ktorú muselo mesto zbúrať pre poškodenú statiku, súkromný investor postavil v tejto mestskej časti jednu telocvičňu pre školu a druhú najmä pre verejnosť.

 

Autor: (Jozefína JAROŠOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.06.2016
Vajnory vyhlásili architektonickú súťaž na športovú halu
Bratislavská mestská časť Vajnory vyhlásila urbanisticko-architektonickú súťaž na športovú halu v lokalite Alviano.
viac
26.10.2016
V roku 2021 zorganizuje mesto Európsky olympijský festival mládeže
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021.
viac
08.11.2016
Novú telocvičňu vybudovali zastrešením átria
Telocvičňu koncom októbra slávnostne otvoril starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.
viac
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %