Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
15.10.2018 02:55

Uznanie pre športové kluby a budúca spolupráca


Snímka: (lp)


Vedenie mesta Malacky pred štyrmi rokmi prinieslo novú koncepciu podpory športu a zdvojnásobilo finančnú pomoc v tejto oblasti. Výsledky sa dostavili: stolní tenisti a hádzanári hrajú najvyššiu slovenskú ligu, atléti prinášajú medaily z veľkých podujatí a futbal postúpil zo IV. do III. ligy.


„Malacky sa hrdia množstvom rôznorodých športov. A hoci sa často stretávate s finančnými, legislatívnymi a personálnymi úskaliami. Za to, čo robíte pre mládež, svoje kluby a pre športový život v našom meste, vám patrí úcta a rešpekt,“ tieto slová adresoval primátor Juraj Říha predstaviteľom športových klubov pôsobiacich v Malackách. Zároveň im poďakoval za spoluprácu počas uplynulých štyroch rokov.

Pribudlo multifunkčné ihrisko v Zámockom parku či skejtpark, zrekonštruovala sa hádzanárska tribúna so šatňami, priestory vrátane osvetlenia v športovej hale Malina a osvetlenie v stolnotenisovej hale. Nový šat postupne dostáva aj futbalový štadión. Nezabudlo sa ani na rekreačných športovcov; tým slúžia otvorené školské dvory a revitalizované vnútrobloky.

Podpora od mesta a dobré výsledky navzájom súvisia. Práve preto vedenie Malaciek iniciovalo stretnutie s predstaviteľmi športov, aby vedelo reagovať na prípadné zmeny v kluboch a nastaviť podmienky podpory na ďalšie obdobie. Postupne sa k slovu dostali zástupcovia mažoretkového športu, kulturistiky, športovej streľby, atletiky, plávania, turistov, tenisu i futbalu. Zhodli sa na tom, že Malacky potrebujú novú multifunkčnú halu. Napríklad naše úspešné mažoretky ELLA sa kvôli vyťaženosti a obsadenosti športovej haly Malina do nej ani nedostanú, a tak musia trénovať v telocvičniach malackých škôl a v Kostolišti. Vedenie mesta si osvojilo požiadavku prítomných, aby pripravilo koncept novej haly. „Pre mňa bude do budúcnosti témou podpora školského športu. Jednoznačná zhoda padla aj na tom, že by mali Malacky rozvíjať myšlienku nového športového tréningového komplexu. Myslím, že sme tým rozlúskli aj podporu zimáku zo strany klubov. Túto výzvu prijímam a teším sa na ňu,“ uzavrel primátor.

Autor: (lp)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Župa rozdelila na dotáciách viac ako dva milióny eur
Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom XXV. pracovnom zasadnutí 31. marca schválili návrhy na poskytnutie dotácií pre rok 2017 z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
viac
15.01.2018
V obci Babiná budú deti od septembra chodiť do novej škôlky
V Babinej bude najmenším obyvateľom obce od septembra slúžiť nová materská škola (MŠ). Momentálne sa stavia na mieste pôvodnej budovy MŠ, ktorá pochádzala ešte z konca 19. storočia.
viac
09.02.2018
Žiadatelia o dotácie na rozvoj športu môžu svoje žiadosti podávať ešte mesiac
Úrad vlády SR vyhlásil novú Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2018 s alokáciou 9 miliónov eur dňa 2. januára 2018. Termín predkladania žiadostí je do 5. marca 2018.
viac
12.07.2018
V Senici vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria
Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici a Záhorské múzeum v Skalici ako organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TSK) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %