Sobota 17.11.2018
Dnes má meniny 
Klaudia
1°C Bratislava
15.10.2018 02:55

Uznanie pre športové kluby a budúca spolupráca


Snímka: (lp)


Vedenie mesta Malacky pred štyrmi rokmi prinieslo novú koncepciu podpory športu a zdvojnásobilo finančnú pomoc v tejto oblasti. Výsledky sa dostavili: stolní tenisti a hádzanári hrajú najvyššiu slovenskú ligu, atléti prinášajú medaily z veľkých podujatí a futbal postúpil zo IV. do III. ligy.


„Malacky sa hrdia množstvom rôznorodých športov. A hoci sa často stretávate s finančnými, legislatívnymi a personálnymi úskaliami. Za to, čo robíte pre mládež, svoje kluby a pre športový život v našom meste, vám patrí úcta a rešpekt,“ tieto slová adresoval primátor Juraj Říha predstaviteľom športových klubov pôsobiacich v Malackách. Zároveň im poďakoval za spoluprácu počas uplynulých štyroch rokov.

Pribudlo multifunkčné ihrisko v Zámockom parku či skejtpark, zrekonštruovala sa hádzanárska tribúna so šatňami, priestory vrátane osvetlenia v športovej hale Malina a osvetlenie v stolnotenisovej hale. Nový šat postupne dostáva aj futbalový štadión. Nezabudlo sa ani na rekreačných športovcov; tým slúžia otvorené školské dvory a revitalizované vnútrobloky.

Podpora od mesta a dobré výsledky navzájom súvisia. Práve preto vedenie Malaciek iniciovalo stretnutie s predstaviteľmi športov, aby vedelo reagovať na prípadné zmeny v kluboch a nastaviť podmienky podpory na ďalšie obdobie. Postupne sa k slovu dostali zástupcovia mažoretkového športu, kulturistiky, športovej streľby, atletiky, plávania, turistov, tenisu i futbalu. Zhodli sa na tom, že Malacky potrebujú novú multifunkčnú halu. Napríklad naše úspešné mažoretky ELLA sa kvôli vyťaženosti a obsadenosti športovej haly Malina do nej ani nedostanú, a tak musia trénovať v telocvičniach malackých škôl a v Kostolišti. Vedenie mesta si osvojilo požiadavku prítomných, aby pripravilo koncept novej haly. „Pre mňa bude do budúcnosti témou podpora školského športu. Jednoznačná zhoda padla aj na tom, že by mali Malacky rozvíjať myšlienku nového športového tréningového komplexu. Myslím, že sme tým rozlúskli aj podporu zimáku zo strany klubov. Túto výzvu prijímam a teším sa na ňu,“ uzavrel primátor.

Autor: (lp)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
ŽSK podporí kultúru a šport takmer 249 000 eurami
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil na začiatku tohto kalendárneho roka nový systém poskytovania dotácií. Záujemcovia sa môžu o financie uchádzať v dvoch programoch, prostredníctvom ktorých ŽSK prerozdelí takmer 249 000 eur.
viac
10.04.2017
V Barci vyrástol moderný športový stánok
Jednou z priorít napĺňania titulu Košice - Európske mesto športu 2016 bolo budovanie moderných športových zariadení. V tejto aktivite Košice úspešne pokračujú aj v tomto roku.
viac
21.03.2018
Erika Horanská: Koncepcia mestského rozvoja sa týka celej samosprávy
Vláda Slovenskej republiky v januári schválila Koncepciu mestského rozvoja SR do roku 2030 z dielne Ministerstva dopravy a výstavby. Jej obsah aj ambície dokumentu nám v rozhovore priblížila vedúca oddelenia mestského rozvoja rezortu dopravy a výstavby Erika Horanská.
viac
12.07.2018
V Senici vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria
Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici a Záhorské múzeum v Skalici ako organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TSK) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.49 %