Nedeľa 24.06.2018
Dnes má meniny 
Ján
13°C Bratislava
08.09.2017 10:18

Už aj Považský Chlmec má vlastný erb


Odhalenie erbu.


Mestské zastupiteľstvo v Žiline na svojom ostatnom zasadnutí ustanovilo erb, vlajku a zástavy tejto miestnej časti.


Žilinská miestna časť Považský Chlmec sa dočkala svojich nových symbolov. Žiadosť o vytvorenie a uznanie vlastného erbu, ktorý by symbolizoval Považský Chlmec a nadviazal na historické korene, inicioval primátor a poslanci za obvod číslo 8, predovšetkým však poslanec Ján Púček.

V súčasnosti je Považský Chlmec jednou z 20 miestnych častí Žiliny. Potreba erbu pre túto miestnu časť vznikla najmä zo strany občanov a poslancov mestského zastupiteľstva, aby sa zachovali významné symboly viažuce sa na túto lokalitu.

Slávnostné odhalenie symbolov sa konalo 20. augusta v Považskom Chlmci. Zúčastnili sa na ňom primátor Igor Choma, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, poslanci mestského zastupiteľstva Emília Talafová, Patrik Groma, Ján Pažický a Ján Púček a ďalší hostia. O kultúrny program sa postarali miestne folklórne súbory. Výnimočné postavenie počas celej ceremónie mal hlavný štátny radca pre heraldickú tvorbu a správca Heraldického registra SR z Ministerstva vnútra SR Ladislav Vrtel.

 Erb je registrovaný v tejto podobe: v modrom štíte nad dvoma striebornými zvlnenými pruhmi dve položené zlaté ryby v striebornej zbroji, horná je obrátená.

 

Autor: (čor)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
Slávnostne požehnali novú hasičskú zástavu
Významné postavenie dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) a jeho dôležitosť pre obec si občania obce Veľké Kostoľany pripomenuli v nedeľu 8. mája 2016 hasičskou slávnosťou žehnania novej hasičskej zástavy a novej hasičskej techniky.
viac
26.05.2016
Erby a ich použitie. Užitočné rady a informácie - právna poradňa
Právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
30.08.2016
Odkanalizovanie Považského Chlmca si vyžiada investíciu 3,3 milióna eur
Mesto Žilina pripravuje v spolupráci s akciovou spoločnosťou Severoslovenské vodárne a kanalizácie (SEVAK) Žilina komplexné odkanalizovanie mestskej časti Považský Chlmec.
viac
01.08.2017
Budatín je štvrtou mestskou časťou s vlastným erbom
Žilinská mestská časť Budatín sa dočkala svojich nových symbolov. Mestské zastupiteľstvo v Žiline na svojom ostatnom zasadnutí ustanovilo erb, vlajku a zástavy tejto mestskej časti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %