Štvrtok 23.05.2019
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
20.09.2018 04:36

Unikátna vyhliadková jazda na Tatranský železničný okruh


Ilustračný výrez pozvánky


Vlakoví nadšenci z východu Slovenska v spolupráci so Železničným múzeom SR a Železnicami Slovenskej republiky sa spojili a pripravili unikátny výlet z Košíc na Tatranský železničný okruh.


Pestrofarebnú jeseň v našich veľhorách si tak môžete 22. septembra vychutnať aj z rôznych historických vlakov a železničných vozidiel ako Hurvínek, Orchestrión, Kométa, Trojča či Zubačka. Lístky sú dostupné v predpredaji na www.detskazeleznica.sk alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici 48 v Košiciach.

Nostalgický vlak vyrazí z Košíc v netypickej zostave, kedy ho budú tvoriť populárne „tatrovácke“ červené Hurvínky Klubu historických koľajových vozidiel a oranžovo-červené Orchestrióny občianskeho združenia Detská železnica Košice. Vlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 22. 9. o 7:50 s návratom o 19:00 hodine.

„Návštevníkov odvezieme z Košíc až do Tatranskej Lomnice, kde si môžu vybrať z bohatej ponuky a rozhodnúť sa na mieste pre vyhliadkové jazdy Tatranským okruhom buď severnou, alebo južnou trasou. Prednosť však môžu dať aj pešej turistike či prehliadke múzeí a atrakcií Tatranskej Lomnice,“ hovorí jeden z autorov projektu Ľubomír Lehotský, predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Program v Tatrách

Po príchode do Tatranskej Lomnice krátky program pripomenie návštevníkom 110. výročie zrodu železníc pod Tatranskými štítmi a 170 rokov od príchodu prvého vlaku na Slovensku. Súčasťou slávnostného dňa bude aj prezentácia zručných majstrov v pristavenom modelárskom vozni. Alternatív, ako využiť čas mimo železnice je niekoľko. Návštevníkov určite nesklame prehliadka tunajších múzeí, výlet lanovkou na Skalnaté Pleso alebo Lomnický Štít či prechádzka očarujúcou tatranskou prírodou. Odporúčame však návštevníkom, aby si lístky na lanovku rezervovali vopred. Vyhnú sa tak čakaniu či sklamaniu z obsadených kapacít.

Tatranský okruh

Návštevníci budú mať možnosť absolvovať trasu unikátnym "tatranským okruhom" kde počas jazdy vystriedajú historické motorové vozne, zubačku či historické električky TEŽ (Tatranskej elektrickej železnice). Vlaky na tatranský okruh odchádzajú v dvoch časoch.

„Najskôr vypravíme motoráky a to južným smerom z Tatranskej Lomnice o 11:30 do Studeného Potoka, Popradu a Štrby, odkiaľ cestujúci  následne pokračujú elektrickou zubačkou na Štrbské Pleso a historickou električkou späť do  Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:05“, hovorí organizátor podujatia Ján Sabaka z Veterán klubu železníc z Popradu. „Ak si cestujúci vyberú severný smer okruhu, na začiatok svojej cesty použijú historickú električku, ktorá odchádza z Tatranskej Lomnice o 12:17 do Smokovca a na Štrbské Pleso. Odtiaľ zubačka návštevníkov prevezie do stanice Štrba, kde už na nich budú čakať historické motoráky do Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:45,“ upresňuje podrobnosti mimoriadnych vlakov J. Sabaka.

Na tento deň bude možné kúpiť tri druhy lístkov:

„Tatranský Expres“ - Košice -Tatranská Lomnica a späť - odchod 7:50

dospelý 13 €

dieťa (3-15 r.), študent, dôchodca, ZŤP 7 €

rodičovský (mama, otec, deti) 35 €

"Historické motoráky" - odchod 11:30h Tatranská Lomnica - Poprad - Štrba - Štrbské Pleso - Tatranská Lomnica

Dospelý (16 – 99 r.) 13 €

Dieťa (6 – 15 r.) 7 €

"Tatranské trojča" - odchod 12:17h Tatranská Lomnica - Štrbské Pleso - Štrba - Poprad - Tatranská Lomnica

Dospelý (16 – 99 r.) 13 €

Dieťa (6 – 15 r.) 7 €

Pozn.: Deti do 6 rokov - zdarma, bez nároku na miesto

Informácie a predpredaj lístkov na www.detskazeleznica.sk, ďalšie informácie nájdete aj na stránke www.tatranskakometa.sk. Lístky si možno zakúpiť aj v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Autor: (ts-Zuzana Lehotská, Detská železnica Košice, o. z.)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
120. výročie príchodu prvého vlaku
Nostalgické jazdy parným vlakom do Veľkých Bielic a späť budú hlavným lákadlom osláv 120. výročia od príchodu prvého vlaku na hornú Nitru, ktoré sa konajú v sobotu 14. mája 2016.
viac
18.07.2016
V Domici sa môžu návštevníci previezť po jaskynných vodách
Jaskyňa Domica ponúka návštevníkom prehliadkovú plavbu po jaskynnej riečke. Obnovili ju po dvoch rokoch. Pre nedostatok vody ju nemohli realizovať.
viac
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
06.06.2018
Keď sa dieťa narodí
Zvyky a tradície pri narodení dieťaťa, jazda vláčikom a drezinou na Sedlo Beskyd, prechádzka prírodou doliny Chmúra, výstava zo zbierok Kysuckého múzea Čaro modrotlače a Vlaky s vôňou dreva - to všetko Vás čaká v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica v nedeľu 17. júna 2018.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %