Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
28.03.2017 09:30

Turisti vítali jar a vodáci odomkli vody Torysy


Snímka zdroj: (MsÚ).


Prešovskí turisti v nedeľu vítali jar, vodáci sa zasa po prvýkrát plavili vlnami Torysy. V jej vodách skončili aj zapálené Moreny.


Tradícia turistického vítania jari má v Prešove už 61-ročnú tradíciu. V tomto roku sa podujatie uskutočnilo v rámci osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov. Hosťami tejto akcie boli aj turistickí kolegovia z partnerského mesta Nowy Sacz, ktorí pred samotným začiatkom podujatia boli prijatí aj v priestoroch radnice.

V tomto roku na podujatie prišlo približne 200 ľudí, ktorí sa spred budovy radnice presunuli k Toryse, a následne na Borkút, kde si pochutili na guláši.

Medzitým vodník - Zoltán Kolár – dreveným kľúčom „odomkol“  rieku a dovolil kajakárom vydať sa na prvý tohtoročný  splav. Následne vo vlnách Torysy skončilo aj 18 Moren – symbolov zimy. Tie pripravili nielen jednotlivé turistické kluby, ale aj vodáci či deti so svojimi rodičmi.

 

Autor: (mig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.05.2016
Región Prešov bude mať mapu vodných prameňov
Občianske združenie Živá Zem rozbehlo projekt Spoznajte pramene okresu Prešov. Jeho cieľom je zmapovať všetky pramene, zistiť, či ide o minerálne, alebo nie, a zaznamenať ich na mape.
viac
04.04.2017
Veľká noc na Liptove
Sviatky jari sú tu už čoskoro a na Liptove si návštevníci môžu užiť na jednom mieste zimnú atmosféru s lyžovačkou aj tropické teplo.
viac
19.05.2017
Mesto Stará Turá oslávi 550. výročie oslobodenia od kráľovských poplatkov
Príďte si pripomenúť 550. výročie udelenia privilégia, ktoré obyvateľov Starej Turej navždy oslobodilo od všetkých kráľovských poplatkov.
viac
15.04.2019
Morena, Morena, Morena...
Tradičné veľkonočné zvykoslovia odštartovali v nedeľu na breznianskom námestí. Spevom i tancom a následným hodením zapálenej Moreny do Hrona,sme sa v Brezne každoročne rozlúčili so zimou a privítali jar.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %