Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
15.11.2018 05:40

Trnavská župa pripravila stážový program pre vysokoškolákov


Ilustračná snímka - Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave


Trnavská župa spustila začiatkom novembra vysokoškolský stážový program. Jeho ambíciou je priblížiť študentom kompetencie samosprávnych krajov a ich teoretické poznatky doplniť praktickými skúsenosťami.


Do programu sa môžu zapojiť vysokoškoláci zo všetkých slovenských univerzít. Trnavská univerzita a Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, na základe dohody s TTSK, po absolvovaní stáže udelí študentom kredity. Stážový program vykonávajú študenti za finančnú odmenu. Program je zameraný najmä na študentov humanitných vied.

„Do programu plánujeme zapojiť 20 študentov, ktorí budú svoje úlohy vykonávať priamo na úrade trnavskej župy alebo v organizáciách, ktoré má TTSK v zriaďovateľskej pôsobnosti. V súčasnosti bolo prijatých päť stážistov a v blízkej budúcnosti budú prijatí ďalší. Mladí ľudia tak majú možnosť pacovať nielen na samotnom úrade, ale aj v múzeách, galériách, divadle či hvezdárni,“povedal Peter Markovič, riaditeľ kancelárie trnavského župana.

Viac informácií o ponuke stáží je možné nájsť na webovej stránke www.praxuj.sk

 

Autor: (ts-ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2016
Pozvánka na jubilejné 25. Komárňanské dni, ktoré sa konajú 26. apríla - 1. mája
Komárno je mesto, ktoré sa rozprestiera na oboch brehoch Dunaja na území dvoch štátov - to je motto tohoročného jubilejného jarného festivalu 25. ročníka Komárňanských dní.
viac
06.05.2016
Automobilka Kia ponúka štipendium stredoškolákom a vysokoškolákom
Výrobný závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom hľadá v rámci štipendijného programu šesť stredoškolákov v odboroch mechanik-nastavovač, mechanik-mechatronik a mechanik-špecialista automobilovej výroby.
viac
13.02.2017
Hlavné mesto sa bude ako zamestnávateľ prezentovať na veľtrhu práce
Hlavné mesto SR Bratislava bude tento rok prvýkrát vystavovateľom na najväčšom veľtrhu práce Profesia days 2017. Hľadať bude najmä šikovných študentov, ktorým ponúkne stáž na piatich odborných oddeleniach Magistrátu hlavného mesta, ale odprezentuje aj aktuálne voľné pracovné pozície.
viac
21.03.2017
Ako začať kariéru podľa seba? Skúste to v pivovare
Spojiť príjemné s užitočným. To ponúkajú Pivovary Topvar študentom 4. a 5. ročníkov vysokých škôl. Otvárajú ďalší ročník platených letných stáží.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %