Utorok 26.03.2019
Dnes má meniny 
Emanuel
°C
01.07.2018 03:59

Tribečské múzeum pripravilo prázdninové Leto v múzeu


Tribečské múzeum v Topoľčanoch


Tribečské múzeum v Topoľčanoch pripravilo pre kolektívy detí, ale aj individuálnych detských návštevníkov, pokračovanie prázdninového podujatia Leto v múzeu VI. Podujatie Naprieč časom bude denne sprístupnené počas letných prázdnin do 31. augusta v priestoroch múzea.


"Formou pracovného listu s otázkami približuje prírodné pomery, históriu a geografiu topoľčianskeho regiónu a prebiehajúce výstavy, ktorých prehliadka je súčasťou podujatia. Tvorivé schopnosti si môžu návštevníci vyskúšať v dielničke pri výrobe predmetov z rôznych materiálov. Prostredníctvom rôznych výtvarných techník sa môžu pokúsiť zobraziť najzaujímavejšie predmety z prebiehajúcich výstav a expozície," informoval Ľubomír Opáth z Tribečského múzea.       

Okrem tvorivej dielničky zahŕňa program podujatia aj prehliadku expozície Príroda stredného Ponitria, výstavy Spomienky na Zambiu a od 7. júla výstavu Spomienky na prvú republiku. Tá je pripravená pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR a prináša pohľad na viaceré oblasti života a udalosti súvisiace s prvým spoločným štátom Čechov a Slovákov. Návštevníci budú mať možnosť oboznámiť sa s archívnymi dokumentmi, ako sú nariadenia, vyhlášky, letáky, uniformami a výzbrojou československých legionárov, pamätnými medailami. Samostatné časti budú venované školstvu, doprave a kultúrnemu životu v bývalej Československej republike.       

Hlavnými cieľmi podujatia Leto v múzeu VI je zvyšovať povedomie obyvateľstva o kultúrnom bohatstve, prehlbovať vedomosti a zručnosti z prírodovedných a spoločenskovedných oblastí a rozvoj estetického cítenia. Dĺžka programu je približne 1,5 hodiny, termín návštevy je potrebné vopred dohodnúť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Tribečské múzeum pripravilo Mandaly úrody
Netradičné prezentačné podujatie Mandaly úrody pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Je spojené s tvorivou dielňou a približuje význam kultúrnych rastlín slúžiacich ako zdroj výživy ľudí a zvierat alebo surovina pre spracovateľský priemysel.
viac
28.11.2016
Tribečské múzeum predstavuje život v lesných a vodných biotopoch
Takmer 100 kusov preparátov plazov, obojživelníkov, rýb, vtákov a cicavcov obývajúcich prevažne lesné a vodné biotopy predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
22.02.2017
Tribečské múzeum predstavuje Grécko na úsvite dejín
Výstava ponúka návštevníkom múzea príležitosť oboznámiť sa s pozoruhodným časovým úsekom dejín starovekého Grécka datovaným okolo roku 7000 p. n. l. zhruba do roku 1100 p. n. l..
viac
10.07.2017
Trenčiansky hrad ponúkne leto plné nezabudnuteľných zážitkov
V priebehu leta môžete na hrade dokonca prespať či prejsť jeho zákutiami len s baterkou v ruke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.36 %