Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
22.02.2017 10:20

Tribečské múzeum predstavuje Grécko na úsvite dejín


Snímka zdroj: (tribecskemuzeum.sk).


Výstava ponúka návštevníkom múzea príležitosť oboznámiť sa s pozoruhodným časovým úsekom dejín starovekého Grécka datovaným okolo roku 7000 p. n. l. zhruba do roku 1100 p. n. l..


Na výstave prezentované exponáty sú svedectvom nespočetnej rozmanitosti umeleckých diel vyznačujúcich sa obdivuhodnou dokonalosťou výrobných techník a vysokou umeleckou kvalitou. Možno tu nájsť množstvo sošiek zobrazujúcich ženské idoly – modly, rôzne mramorové figúrky, hlinené nádoby, reliéfne maľby, ale napr. aj repliku trónu z paláca Knossose na ostrove Kréta.

Výstava je rozdelená do štyroch tematických celkov, ktoré približujú rôzne vývojové etapy kultúry v egejskej oblasti: neolitickú, kykladskú, minojská a mykénsku kultúru. Výstava je výsledkom dlhoročnej zberateľskej činnosti Jána Hertlíka z Pezinka, ktorý celý svoj voľný čas venuje cestovaniu a spoznávaniu starovekých kultúr. Z ciest si okrem bohatých spomienok prináša aj suveníry v podobe starovekých replík, ktoré upravuje rôznymi maliarskymi technikami na podobu originálov vystavených v múzeách po celom svete.

Výstava potrvá do 22. apríla tohto roka.

 

Autor: (tribecskemuzeum.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Tribečské múzeum pripravilo Mandaly úrody
Netradičné prezentačné podujatie Mandaly úrody pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Je spojené s tvorivou dielňou a približuje význam kultúrnych rastlín slúžiacich ako zdroj výživy ľudí a zvierat alebo surovina pre spracovateľský priemysel.
viac
28.11.2016
Tribečské múzeum predstavuje život v lesných a vodných biotopoch
Takmer 100 kusov preparátov plazov, obojživelníkov, rýb, vtákov a cicavcov obývajúcich prevažne lesné a vodné biotopy predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
25.11.2017
V múzeu otvoria výstavu mapujúcu stáročia pestovania viniča v Honte
Výstavu s názvom Vinič a víno - história a súčasnosť, sprístupnia v piatok popoludní v Múzeu Andreja Sládkoviča v Krupine. Expozícia je venovaná najmä hontianskemu vinohradníckemu regiónu.
viac
12.03.2018
Tribečské múzeum prezentuje vyše sto originálnych zbraní
Základný prehľad o vývoji zbraní od praveku až po druhú svetovú vojnu prezentuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Súčasťou výstavy Zo sveta historických zbraní sú nielen vojenské, ale aj lovecké či športové zbrane.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %