Štvrtok 20.09.2018
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
18°C Bratislava
03.12.2016 10:39

Tretí ročník futbalového turnaja Vzdelávame a spájame samosprávu


Víťazné družstvo STAROSTOVIA ZÁPAD s časťou svojich fanúšikov. Základ družstva tvorili starostovia, ktorí boli majstrami Európy vo futbale starostov 2016. Väčšina z nich je členom ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.


Asociácia vzdelávania samosprávy (AVS) zorganizovala 11. novembra tretí ročník futbalového turnaja Vzdelávame a spájame samosprávu. Miestom konania bola športová hala v Hrnčiarovciach nad Parnou v okrese Trnava.


Predchádzajúce ročníky sa uskutočnili v Martine a Liptovskom Mikuláši a tak sme sa tento rok „posunuli“ viac na západ.

Na turnaji sa zúčastnili štyri družstvá: starostovia východ; starostovia západ, starostovia stred a AVS. Každý z tímov mohol nominovať 10 hráčov. V družstve starostov mohli byť len starostovia a primátori, družstvo AVS mohlo nominovať vzhľadom na „zloženie zamestnancov v členských Regionálnych vzdelávacích centrách“ aj rodinných príslušníkov zamestnancov RVC, zástupcov partnerských organizácií, prípadne riaditeľov základných škôl. Každý zápas sa hral 2x 15 minút s počtom hráčov 5 + 1. O poradí rozhodoval počet bodov a vzájomné skóre. Okrem hráčov sa na turnaji zúčastnili aj fanúšikovia, ktorými boli starostovia z regiónu JE Jaslovské Bohunice (kde turnaj prebiehal) a tiež kolegovia hráčov z obcí, AVS a RVC. Spoločne sme vytvorili skvelú atmosféru.

Zúčastnené družstvá brali „hru“ veľmi vážne - taktizovali, hrali s nadšením, niekedy až s veľkými emóciami a odhodlaním zvíťaziť. Rozhodca Jakub Čief to veru nemal jednoduché, pretože bol pod drobnohľadom, ale všetkých šesť zápasov zvládol odpískať bravúrne.

Informácie o podujatiach AVS a jej členských RVC spolu s prihláškami a tiež objednávky publikácií nájdete na www.avs-rvc.sk

Viac v Obecných novinách č. 47-48/2016 na str. 11.

Autor: Andrea BRIESTENSKÁ, predsedníčka AVS


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2016
Z 26. snemu Združenia miest a obcí regiónu JE Jaslovské Bohunice
Už 26-krát sa 15. marca tohto roku stretli mestá a obce regiónu jadrových elektrární Jaslovské Bohunice na sneme svojho regionálneho združenia. Uskutočnil sa tradične v Maduniciach.
viac
20.04.2016
Štvrťstoročie práce v prospech samosprávy i ľudí v regióne
Združenie miest a obcí, región JE Jaslovské Bohunice oslávilo 1. apríla v Divadle Jána Palárika v Trnave 25 rokov svojej aktívnej činnosti.
viac
25.12.2017
Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce
V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.
viac
23.06.2018
Na štarte podujatia ŠtefánikTrail ani tentoraz nechýbala starostovská štafeta
Ďalší ročník bežeckého podujatia so štartom pri Mohyle M. R. Štefánika na Bradle a s cieľom pri soche M. R. Štefánika v Bratislave sa uskutočnil 8. a 9. júna – silná búrka a vietor však nedovolili účastníkom dobehnúť do cieľa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.43 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.34 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.23 %