Sobota 21.09.2019
Dnes má meniny 
Matúš
°C
27.10.2016 11:20

Toxická skládka sa týka všetkých


Snímka zdroj: (bsk).


Toxická skládka po CHZJD v bratislavskej Vrakuni musí byť odstránená skôr, než dôjde k ekologickej katastrofe. Ako a kedy sa tak stane, na to by mala dať odpoveď diskusia na pôde Bratislavskej župy, ktorá sa uskutoční v priebehu novembra.


Dohodli sa na tom župan Pavol Frešo, minister životného prostredia a starosta Vrakune počas protestu pred Úradom vlády SR.  

“Na mieste sme sa s ministrom životného prostredia, vrakunským starostom a poslancami tejto mestskej časti dohodli, že do konca novembra na župe uskutočníme odbornú verejnú debatu. Je to dôležité, pretože situácia okolo chemickej skládky je kritická, dlhodobo neúnosná a jej neriešenie by mohlo viesť až k ohrozeniu na životoch,” vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Po ústnej dohode s ministrom životného prostredia Lászlóm Sólymosom oslovila listom Bratislavská župa starostu mestskej časti Bratislava-Vrakuňa Martina Kuruca, aby oslovil všetky zainteresované a dotknuté strany. Na Úrade BSK sa verejnej debaty zúčastnia zástupcovia BSK, poslanci zastupiteľstva BSK, minister životného prostredia László Sólymos, starosta mestskej časti Bratislava-Vrakuňa Martin Kuruc spolu s poslancami, starostovia okolitých obcí a odborná aj laická verejnosť.

Cieľom verejnej debaty je pomôcť čo najrýchlejšie situáciu okolo chemickej skládky CHZJD na území mestskej časti Bratislava –Vrakuňa vyriešiť, ale aj to, aby kompetentní začali čo najskôr pracovať na jej odstránení. Aby narastajúca kontaminácia podzemných vôd neničila zdravie aj život občanov a prírody Žitného ostrova.

 

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2016
Petíciu za zachovanie ostrova Sihoť podpísalo viac ako 2000 ľudí
Petíciu za zachovanie bratislavského ostrova Sihoť ako významného, strategického a najstaršieho vodárenského zdroja podpísalo za prvé tri dni od jej spustenia viac ako 2000 ľudí.
viac
09.01.2017
MŽP: Tender na sanáciu skládky vo Vrakuni vypíšu tento mesiac
Verejné obstarávanie na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni vypíšu do konca tohto mesiaca. V rozhovore to potvrdil minister životného prostredia László Sólymos. Keďže sa nepodarilo zistiť vinníka skládky, zodpovednosť prevzal envirorezort.
viac
24.01.2017
Do rieky Orava uniká jedovatý arzén
Do medzinárodne chránenej rieky Orava už dlhé roky uniká jedovatý arzén, problémom je stará nezaizolovaná skládka priemyselného odpadu v Širokej. Aktivisti zo Slovenského ochranárskeho snemu (SOS) sa preto obrátili na ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa so žiadosťou o riešenie problému.
viac
17.05.2019
Fenomén sucha trápi aj Slovensko. Envirorezort pripravil konkrétne opatrenia
Sucho neobchádza ani Slovensko. Ministerstvo životného prostredia má preto pripravené konkrétne opatrenia ako zmierňovať jeho dopady.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %