Streda 17.07.2019
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
28.06.2019 07:05

Tohtoročná Klenovská Rontouka je zameraná na remeslá a baníctvo


Ilustračný výrez plagátu


Na tradičné remeslá a baníctvo je zameraný 41. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností, známych aj ako Klenovská Rontouka, ktoré sa v piatok začínajú v Klenovci v okrese Rimavská Sobota.


„Podujatie je už tradične rozšírené i v tomto roku o Pozývačky po regióne. S našimi účinkujúcimi sa tak budú môcť potešiť aj občania ďalších obcí,“ uviedla dramaturgička slávností Stanislava Zvarová z Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote, ktoré je jedným z organizátorov akcie.       

Tohtoročná Rontouka odštartovala o 16.00 h Jarmokom remesiel a vo Dvore remesiel sa začala Remeselná škola s detským kútikom. Oficiálne slávnostné otvorenie podujatia je o 20.00 h na Námestí Karola Salvu v Klenovci. Počas troch dní konania festivalu čakajú na návštevníkov vystúpenia folklórnych súborov zo Slovenska i zahraničia, prezentácie ľudových zvykov, ale aj tradičné dvory gastronomických špecialít.       

Klenovská Rontouka je najväčší folklórny festival v regióne. Jeho organizovanie tohto roku z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.12.2016
Klenovská priehrada získala v hlasovaní 12 Naj 11. miesto
Najväčšou zásobárňou pitnej vody v regióne Malohont, ktorý sa rozprestiera na území okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár, je vodná nádrž Klenovská priehrada nad obcou Klenovec.
viac
01.07.2018
Folklórne slávnosti pod Poľanou pripomenú aj 380. výročie založenia Detvy
Scénické i komorné folklórne programy, sprievodné podujatia ako Jarmok tradičných ľudových remesiel, Gajdošský dvor, ale i výstavy sôch, drevených plastík či modrotlače budú súčasťou 53. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou 6. - 8. júla.
viac
21.03.2019
Tohtoročná Klenovská rontouka bude zameraná na remeslá a baníctvo
Na tradičné remeslá a baníctvo bude zameraný 41. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností, známych aj ako Klenovská rontouka, ktoré sa každoročne konajú v dedine Klenovec v okrese Rimavská Sobota. Tohtoročná rontouka je naplánovaná na 28. až 30. júna.
viac
11.06.2019
Na folklórnych slávnostiach v Dulovciach sa zídu súbory zo Slovenska i zahraniči
Súbory zo Slovenska i zahraničia sa stretnú v Dulovciach v okrese Komárno na XXIII. ročníku Južnoslovenských detských a mládežníckych folklórnych slávnostiach. Mladí folkloristi z ôsmich slovenských miest, Čiech, Ukrajiny, Rumunska, Srbska a Chorvátska sa predstavia v amfiteátri od 28. do 29. júna.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %