Štvrtok 18.07.2019
Dnes má meniny 
Kamila
°C
05.01.2019 12:20

Tisovec: CSMka chce preinvestovať 3 milióny, priniesť by to malo aj možnosť zame


Ilustračná snímka


Spoločnosť CSM Industry v Tisovci chce v tomto roku preinvestovať tri milióny eur. A to s cieľom oživenia výroby univerzálnych dokončovacích strojov (UDS) vo viacerých modifikáciách a výroby zváraných oceľových konštrukcií na rôzne využitie.


Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) Ministerstvu životného prostredia SR. Podľa materiálov, ktoré investor predložil, predmetom predkladaného zámeru je odstránenie existujúcich objektov, inžinierskych sietí, spevnených plôch a častí areálových komunikácií a následná výstavba nových objektov administratívy, sociálneho zázemia, budov (hál) vrátane nových výrobných zariadení, inžinierskych sietí, spevnených komunikácií, chodníkov, parkovacích plôch, spevnených plôch, vegetačných úprav a zelene. Ako ďalej CSMka uvádza Všetky zmeny majú byť realizované v existujúcom výrobnom areáli spoločnosti na Daxnerovej ulici, a to s predpokladaným začiatkom výstavby marec až máj 2019. „Celková doba výstavby sa predpokladá na dobu 9 až 12 mesiacov od vydania stavebného povolenia a výberu generálneho dodávateľa stavby,“ uvádza investor.

V rámci areálu, ktorý má celkovú výmeru približne 64-tisíc štvorcových metrov, investor plánuje zásah do východnej polovice výrobného areálu s výmerou zhruba 32-tisíc štvorcových metrov. Podľa spoločnosti po realizácii investície dôjde k modernizácii výrobného procesu, optimalizácii výroby a k zvýšeniu výrobných a skladových kapacít výroby. Ako ďalej CSM Industry avizuje, investícia prinesie aj možnosť zamestnania sa nových pracovníkov.

CSM Industry s. r. o. je strojárska firma, ktorá nadviazala na 50-ročnú históriu strojárstva a výroby stavebných mechanizmov v Tisovci. Je nástupníckou spoločnosťou podniku Cestné a stavebné mechanizmy, ktorý v roku 2017 skončil v konkurze. Spoločnosť CSM Industry je výrobcom UDS strojov, ale orientuje sa aj na ich predaj, servis, príslušenstva týchto strojov. Rovnako sa orientuje aj na kooperačnú výrobu zváraných dielcov.

 

Autor: Zdroj: Rimava.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2017
Mesto vymenilo odpadové koše a lavičky za takmer 22 000 eur
Mesto Považská Bystrica vymenilo staré odpadové koše a lavičky v centre i v mestských častiach. Celkovo nahradilo 25 betónových odpadových košov a 80 lavičiek, na ďalších asi 200 lavičkách po celom meste vymieňajú drevené výplne.
viac
12.01.2018
Návšteva najstaršieho pútnického miesta na Slovensku je bezpečnejšia
Na ceste medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom pribudla dvojica autobusových zastávok a osvetlený priechod pre chodcov. Zvýšiť bezpečnosť pod kláštorom Veľká Skalka sa podarilo vďaka spolupráci Trenčianskeho samosprávneho kraja a Rímskokatolíckej cirkvi.
viac
12.07.2018
Ministerstvá určili vyše 52 miliónov eur stovkám základných škôl
Spolu viac ako 52 miliónov eur poputuje stovkám základných škôl (ZŠ) na Slovensku. Peniaze sú určené na zlepšenie vybavenia jazykových a odborných učební, knižníc a na podporu čitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti.
viac
14.10.2018
Praktická diskusia o tvorbe pracovných miest
Priatelia Zeme-CEPA vás pozývajú na pracovné stretnutie, ktoré sa bude konať dňa 24. októbra v Regionálnom kultúrnom centre Prievidza, Záhradnícka 19.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %