Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
06.07.2018 02:20

Tartanovú dráhu už má aj ďalšia petržalská základná škola


Bežecká dráha pred rekonštrukciou.


Ide o druhú rekonštrukciu tohto druhu v areáloch petržalských základných škôl. Po Tupolevovej má teda už aj ďalšia škola vymenený antukový povrch za polyuretanový.


Mestská časť Bratislava-Petržalka dala do užívania verejnosti a, samozrejme, aj žiakom základnej školy zrekonštruovaný bežecký ovál  v areáli ZŠ na Nobelovom námestí.

„Snažíme sa každý rok zrekonštruovať aspoň jednu atletickú dráhu, závisí to však aj od toho, či na takúto rekonštrukciu schvália financie poslanci,“ povedal na slávnostnom otvorení starosta Vladimír Bajan. „Vyberáme školy, ktoré sa prioritne venujú športu, najmä atletike. Preto prvou bola škola na Tupolevovej, ktorá má silný atletický krúžok a organizuje aj celoslovenské preteky,“ dodal starosta.

Zrekonštruovaných bolo 220 metrov dráhy, čo je 886 m² bežeckej plochy, počas rekonštrukcie sa riešilo aj odvodnenie plochy – podpovrchovo, pomocou drenážneho systému s odvodom vody do novovybudovaných vsakovacích jám.

Celá atletická dráha má 200 metrov. Celkový počet dráh sa síce znížil zo 4 dráh na dve, je však oveľa kvalitnejší a bude vyhovovať rekreačnému behu, aj pre žiakov ZŠ. Zároveň v južnej časti oválu bola vybudovaná rozbehová dráha s dĺžkou 40 m s novým pieskovým doskočiskom.

Rekonštrukcia trvala tri mesiace a stála 120 000 eur. Financie šli z rozpočtu mestskej časti.

„Rekonštrukcia atletickej dráhy a doskočiska vhodne zapadne do celého okolia základnej školy, kde sú tenisové kurty aj multifunkčné ihrisko. Jednou z priorít petržalskej samosprávy totiž je, aby najmä mladí mali kde športovať, rozvíjať svoje pohybové schopnosti,“ povedal prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik.

 

Autor: (vn)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
23.05.2016
Obce Oravského podhradia pracujú na rozvoji regiónu
Cieľom desiatich obecných samospráv mikroregiónu Oravské podhradie na najbližšie roky je zabezpečiť rozvoj kultúry, športu a cestovného ruchu, skvalitniť a budovať infraštruktúru či podporiť podnikanie a prílev nových investícií.
viac
13.06.2016
Kanalizácia zvýšila bonitu obce
Kvalita života obyvateľov v najväčšej obci Považskobystrického okresu – Papradne sa rapídne zvýšila pred dvomi rokmi, keď sa v spolupráci s Považskou vodárenskou spoločnosťou ukončil projekt odkanalizovania celej doliny.
viac
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %