Štvrtok 13.12.2018
Dnes má meniny 
Lucia
-1°C Bratislava
13.04.2018 11:38

Tanečný dom v Dolnom Kubíne ponúkol výučbu goralských tancov a čardáša


Ilustračná snímka, zdroj: goraltradicna.sk


Témou zábavno-vzdelávacieho podujatia Tanečný dom, ktoré sa uskutočnili v dolnokubínskom Mestskom kultúrnom stredisku, boli goralské tance z obcí Suchá hora, Hladovka a čardáš z Tvrdošoviec.


 Účastníkom do tanca zahrala goralská muzika z Hladovky „Ceľadňicy“ a Ľudová hudba Katky Cabanovej. Výučbu viedli lektori Jakub Gulík, Laura Kolačkovská a tanečníci z Folklórneho súboru Goral zo Suchej hory.      

 „Tieto podujatia sa tešia medzi Dolnokubínčanmi veľkej obľube. Chodievajú na ne však aj milovníci folklóru z okolia,“ priblížila pre TASR manažérka kultúry MsKS Dolný Kubín Andrea Barienčíková. Doplnila, že snahou kultúrneho strediska je podporiť a zachovať tradície folklóru aj v meste. „Vždy je to príjemné stretnutie, ktoré nie je len o výučbe tancov z rôznych regiónov, ale aj o stretnutí ľudí, ktorých spája rovnaká záľuba a vždy si majú čo povedať,“ myslí si.       

Sprievodným podujatím Tanečného domu bola výstava krojov Betky Pukáčovej.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2017
Oravská galéria pozýva na výstavu betlehemov s názvom Mystérium Vianoc
Oravská galéria počas adventného i vianočného obdobia ponúka návštevníkom opäť nahliadnutie do svojich bohatých zbierok.
viac
10.12.2017
V Dolnom Kubíne sa bude bežkovať prakticky v centre
Počas zimnej sezóny budú športovým nadšencom v jednotlivých oblastiach Oravy k dispozícii desiatky kilometrov tratí, v Dolnom Kubíne čoskoro pribudne bežkárska stopa len pár stoviek metrov od Hviezdoslavovho námestia.
viac
12.12.2017
Vianočné obdobie na Orave spríjemní rozmanitý program
Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
29.10.2018
Čaro dreva
Pod týmto názvom bude 7. novembra 2018 o 16.00 hod. vernisážou vo výstavných priestoroch Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne otvorená výstava prác rezbára Ľubomíra Orsága pri príležitosti jeho životného jubilea.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %