Nedeľa 21.07.2019
Dnes má meniny 
Daniel
°C
11.04.2019 10:15

Strom roka 2019


Strom roka 2019 - logo


Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí už 17. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.


Do konca apríla 2019 môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie prihlasovať stromy, ktoré sú ich srdcu blízke. Cieľom ankety je upozorniť na krásu a hodnotu stromov a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Aktuálne prebieha 17. ročník ankety. Patronát nad anketou prevzal už po ôsmy rok spevák Peter Lipa.

Nominácia stromov:

- registrácia a prihlásenie stromu do ankety online na linku https://ekopolis.egrant.sk/

- prostredníctvom formulára Nominačný formulár, ktorý zašlete na adresu našej nadácie: Nadácia Ekopolis, Komenského 21, 97401 Banská Bystrica, zn. Strom roka 2019. Vyplnený papierový nominačný formulár pošlete spolu v 3 kópiach a priložíte k nim 3 - 5 fotografií stromu v papierovej podobe. Pokiaľ je to možné, pošlite  fotografie stromu z rôznych uhlov pohľadu, príp. z rôznych vegetačných období. Neposielajte kópie zviazané, ani v nijakom plastovom obale!

- prihlásenie je možné do konca apríla 2019.

Vyberte si len jeden z týchto spôsobov a neposielajte nominácie duplicitne. 

Pred odoslaním Vašej nominácie prosím skontrolujte, či:

- V prípade elektronickej nominácie je max. veľkosť všetkých príloh spolu 5 MB

- V prípade papierovej nominácie obálka obsahuje: formulár (3x), fotografie (3-5 ks), označenie „Strom roka 2019“

Hlasovanie

Z prihlásených stromov vyberie odborná komisia 12  finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety začne ako tradične na festivale Pohoda v Trenčíne a bude trvať do konca septembra 2019.

- Fotografie s príbehmi stromov – finalistov, za ktoré možno hlasovať na našom webe .

- Hlasovanie je ďalej možné formou hlasovacieho lístka, ktorý nájdete v časopise Krásy Slovenska.

- Hlasovať je možné aj formou SMS a to zaslaním správy vo formáte STROM*XX*kontaktne údaje (kde XX je číslo stromu v rozsahu 1-12) na číslo 7773.

- Alebo na sociálnej sieti Facebook v našom fotoalbume.

V októbri bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2019 a automaticky postúpi do celoeurópskeho finále – do ankety Európsky strom roka. Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 eur.  Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste rovnako získajú peňažnú sumu 300 eur, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia. Traja nominujúci a traja hlasujúci budú odmenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Artforum. Prvé tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov, získajú výsadbový materiál od Záhradníctva ABIES v celkovej hodnote 500 eur.

Súčasťou aj tohto ročníka sú:

- fotografické súťaže,

- zorganizovanie odborného semináru spojeného s ukážkou odborného ošetrenia pre zástupcov samosprávy, úradníkov v 3 mestách.

Hlavným partnerom ankety je Nadácia Slovenskej sporiteľne. Anketu ďalej podporili ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES.

Spôsoby nominácie

- Strom môžete do ankety najjednoduchšie prihlásiť tak, že vyplníte elektronický formulár (preferovaný spôsob nominácie). Pri registrácii vyberte z ponuky programov "Anketa Strom roka 2018".

- Vyplnený papierový nominačný formulár pošlete spolu v 3 kópiách a priložíte k nim 3 - 5 fotografií stromov v papierovej podobe. Pokiaľ je to možné, pošlite fotografie stromu z rôznych uhlov pohľadu, príp. z rôznych vegetačných období.

- Vyberte si len jeden z týchto spôsobov a neposielajte nám prosím nominácie duplicitne, ďakujeme za pochopenie.

- pred odoslaním vašej nominácie prosím skontrolujte, či:

V prípade papierovej nominácie obálka obsahuje: formulár (3x), fotografie (3 - 5 ks), označenie „Strom roka 2018“

ADRESA: Nadácia Ekopolis Komenského 21 974 01 Banská Bystrica heslo: STROM ROKA 2018

KONTAKTNÁ OSOBA: Milan Hronec programový manažér hronec@ekopolis.sk 048 / 47 01 095, 0911 452 457

Autor: (ts-nadacia ekopolis)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.04.2016
V súťaži Európsky strom roka skončila hruška ružová z Bošáce tretia
Hruška ružová z Bošáce - Zabudišova v okrese Nové Mesto nad Váhom obsadila tretie miesto v medzinárodnej súťaži Európsky strom roka.
viac
25.09.2017
O víťazovi ankety môžete rozhodnúť už len pár dní
Už len pár dní je otvorené hlasovanie v ankete Strom roka 2017. Do konca septembra 2017 môžete poslať hlas jednému z dvanástich stromov - finalistov ankety Strom roka a podporiť tak jeho ošetrenie. Finalisti získali do dnešného dňa spolu vyše 10 000 hlasov.
viac
14.03.2018
Nadácia Ekopolis vyhlásila 16. ročník ankety Strom roka
Nadácia Ekopolis vyhlásila v poradí už 16. ročník ankety Strom roka, ktorej cieľom je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Do konca apríla 2018 môžu jednotlivci, mestá, školy či organizácie prihlasovať stromy, ktoré sú ich srdcu blízke.
viac
02.04.2019
Nadácia Ekopolis vyhlásila ďalší ročník ankety Strom roka
Ďalší, v poradí už 17. ročník populárnej slovenskej ankety Strom roka, vyhlásila v týchto dňoch Nadácia Ekopolis. Od 1. apríla je možnosť nominovať obľúbené stromy, ktoré budú súťažiť o hlasy verejnosti a odmeny na ich odborné ošetrenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %