Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
13.09.2019 12:50

Spojená škola v Novej Bani má nový športový areál


Ilustračná snímka: spojenaskola


Viac ako stovka detí, o ktoré sa škola stará, v ňom bude môcť využívať kombinovanú zostavu s lezeckou stenou, hojdačku, preliezací tunel, tabuľu na písanie či šmykľavku.


V športovisku tiež umiestnili balančné prvky na nácvik chôdze v teréne a rozvoj hrubej motoriky, ako aj pieskovisko s doplnkami na rozvoj jemnej motoriky.      

Na zariadenie športového areálu získala škola finančný príspevok vo výške 17.000 eur od Prvej stavebnej sporiteľne (PSS).     

Riaditeľka školy Karina Gažiová uviedla, že vďaka zrealizovému projektu budú môcť zlepšiť fyzickú kondíciu žiakov. „Z dlhodobého hľadiska budeme vedieť cielene a lepšie formovať ich pozitívny vzťah k zdravému životnému štýlu, čo urobí ich život radostnejší," uviedla.       

Žiaci školy sú často imobilní, prípadne ťažko chodiaci. Toto vnáša do výchovno-vzdelávacieho procesu školy špecifické podmienky, tak pre deti, žiakov, učiteľov, ako aj rodičov. „Pre našich žiakov je pohyb nesmierne dôležitý, a to už od predškolského veku, keď sa formuje a rozvíja osobnosť dieťaťa. Čím skôr sa začne s rozvojom telesných aktivít u dieťaťa so zdravotným postihnutím, tým je to pre dieťa lepšie a účinnejšie," dodala Gažiová.      

Spojená škola v Novej Bani má štyridsaťpäťročnú tradíciu. Poskytuje vzdelávanie a komplexnú starostlivosť deťom a žiakom s telesným, mentálnym a viacnásobným postihnutím. Venuje sa edukácii žiakov od predškolského veku až po prípravu na budúce povolanie. Vzdelávací proces sa realizuje v štyroch zložkách školy – v Špeciálnej materskej škole pre deti s telesným postihnutím, v Špeciálnej základnej škole pre žiakov s telesným postihnutím, v Odbornom učilišti pre žiakov s telesným postihnutím a v Praktickej škole. Súčasťou školy je aj Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva.    

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.11.2016
V obci otvorili novú základnú školu pre 130 žiakov
Novú základnú školu pre 130 žiakov, s počítačovou, jazykovou učebňou a klubovňou otvorili dnes v obcí Malinovo na Višňovej ulici. V novej škole, sa nachádzajú tri triedy, ktoré budú navštevovať žiaci prvého až tretieho ročníka.
viac
22.09.2018
V Senici vybudovali v školskom areáli hokejbalové ihrisko za viac ako 82-tis eur
Mesto Senica vybudovalo z vlastného rozpočtu hokejbalové ihrisko v areáli Základnej školy V. Paulínyho-Tótha. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
18.02.2019
Najnovšia výstava Pohronského múzea prezradí desatoro o gajdách
Pre región Pohronského Inovca je charakteristická gajdošská kultúra. Gajdy predstavuje aj najnovšia výstava novobanského Pohronského múzea. Výstava Desatoro o gajdách predstavuje rôzne typy tohto ľudového nástroja a jeho súčasti zo zbierok Slovenského národného múzea (SNM) - Hudobného múzea.
viac
13.07.2019
Vo Hviezdoslavove stavajú materskú školu zatiaľ pre 111 škôlkarov
Obec Hviezdoslavov (Dunajskostredský okres) pokračuje s výstavbou materskej školy (MŠ), na ktorú získala dotáciu vo výške 558 885 eur, z čoho spoluúčasť obce je päť percent. Navštevovať by ju malo od septembra 111 škôlkarov. Ide o prístavbu kontajnerovej MŠ k základnej škole.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %