Štvrtok 18.07.2019
Dnes má meniny 
Kamila
°C
11.01.2019 10:40

Snehom zapadnutá Turzovka


Ilustračná snímka (ocú)


Mesto Turzovka vzhľadom na pokračujúce zhoršenie klimatických podmienok - extrémneho množstva spadnutých snehových zrážok, následnú nezjazdnosť miestnych komunikácií vyhlásilo v stredu 9. januára 2019 o 10.00 hod. mimoriadnu situáciu – snehovú kalamitu.


Na území mesta prebiehajú  záchranné práce. Zapojený je Mestský podnik služieb, Dobrovoľný hasičský zbor a zamestnanci prijatí v rámci nástrojov zamestnanosti Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Vykonáva sa čistenie komunikácií a chodníkov. „Potrebné je vykonať opatrenia na odvoz napluhovaného snehu, aby boli sprejazdnené komunikácie, hlavne prístupové cesty k zdravotnému stredisku, školským zariadeniam a ostatným inštitúciám,“ povedal primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis. Nahromadený sneh sa následne vyváža na určené pozemky.

Do záchranných prác boli zapojené takmer všetky mechanizmy MPS, DHZ napr. traktory s vlečnou radlicou, vozidlo MAN sypač s posypom, UNIMOG plno mechanizovaný sypač s posypom, BOB CAT s radlicou a nakladačom, malotraktor so šípovou radlicou a posypovým zariadením ako aj stroje zo zazmluvnených súkromných firiem.

Problém so snehom je vo všetkých mestských častiach - Stred, Vyšný koniec, Hlinené, Turkov, Závodie, Predmier. Postupne sa čistia bočné uličky, neprechodné chodníky, zastávka, schody, mosty. Sprístupňujú sa ťažko dostupné lokality. Začal sa odpratávať sneh z objektov mesta, ktoré by mohla ťarcha snehu poškodiť.

Autor: OcÚ Turzovka


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2017
Všetky cesty v Bratislave sú prejazdné
Do Bratislavy zavítala pravá zima a cestári sú neustále v teréne. V nočných hodinách bol vykonaný preventívny posyp v lokalitách Koliba, Kramáre a na mostoch, na ktorých sa tvorí námraza.
viac
09.01.2019
Život v meste komplikujú desiatky centimetrov snehu
Desiatky centimetrov čerstvého snehu, ktoré napadli počas utorkového (8. 1.) výdatného sneženia, skomplikovali dopravu v Čadci a ohrozujú bezpečnosť obyvateľov aj návštevníkov mesta.
viac
11.01.2019
D. Saková: Obce majú po mimoriadnej situácii nárok na preplatenie nákladov
Obce, ktoré vyhlásili pre sneh mimoriadnu situáciu, majú nárok na preplatenie nákladov. Na sociálnej sieti o tom informovala ministerka vnútra SR Denisa Saková .
viac
03.06.2019
Žilina odvolala mimoriadnu situáciu
V Žiline odvolali mimoriadnu situáciu vyhlásenú po požiari, ktorý zasiahol okolie železničnej zastávky Žilina - Záriečie a rozšíril sa na priľahlý Rondel a jeho piliere.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %